17 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕМОФІЛІЄЮ

17 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

Гемофілія – це порушення згортання крові. Здебільшого вона передається спадковим шляхом і хворіють на неї переважно чоловіки у той час, як жінки є лише носіями враженого гену. Однак на сьогодні у третини пацієнтів з гемофілією не встановлено причину її виникнення – а це означає, що у будь-якого подружжя може народитися дитина з цією хворобою.
Гемофілія – дуже небезпечна хвороба. Раніше рідко кому з хворих вдавалося дожити до дорослого віку – адже дитина, вражена цим недугом, може у будь-яку хвилину померти від страшної кровотечі. Спинити кров при гемофілії майже неможливо.
Єдина можливість для таких дітей жити нормальним життям, ходити до дитсадка та школи, гратися з ровесниками, мандрувати за межі свого населеного пункту, навчатися і, ставши дорослими, працювати – це ліки, виготовлені з донорської плазми. Вони рятують життя пацієнтів при кровотечах, бо містять відсутній у власній крові пацієнтів фактор згортання крові.
В Україні ці препарати виробляє компанія Біофарма – на єдиному в Східній Європі заводі-фракціонаторі в Білій Церкві. Ліки виробляються з плазми крові, яка заготовляється, у тому числі, в СОЦСК. Тож здаючи плазму, наші донори стають безпосередніми рятівниками життів тих, хто страждає на гемофілію.