«18 РОКІВ ОБОВ’ЯЗКОВО ВІДЗНАЧАТИМУ У ВАС!»

14 Березня 2021

Головна Новини Загальні новини

Виховання донорської культури 🩸 у підростаючого покоління – це місія держави 🇺🇦. Але на сьогодні така робота постійно ведеться лише на Сумщині, де роботою зі школярами та молоддю займається Сумський обласний центр служби крові. Днями представники СОЦСК та благодійні донори зустрілися з учнями обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей, щоб розповісти їм про донорство крові. Організатором зустрічі, яка пройшла в дуже теплій і зацікавленій атмосфері❤ , стала учениця гімназії Богдана Стрілець.

– Богдана хотіла започаткувати благодійний проект, – розповідає її мама Руслана Стрілець. – Але звичайний збір коштів – це і банально, і не дуже доречно в стінах учбового закладу. Тому ми вирішили зробити благодійно просвітницьку акцію з трьох етапів, присвячену донорству. Подруга нашої сім’ї Тетяна Головко є постійним благодійним донором 🩸, від неї ми й дізналися, що в Сумах є унікальний сучасний і абсолютно безпечний донорський центр. Вона багато розповідала про донорство і ми вже задумувалися над тим, як долучитися до цієї справи. Так і виникла ідея благодійної акції ❤, в ході якої учні дізнаються про донорство і про наш центр крові. Адже в гімназії навчаються талановиті і обдаровані діти з усієї області, вони повезуть отримані знання і враження до себе в райони, зможуть розповісти про це своїм близьким.
Я вважаю, нам потрібно популяризувати донорство 🩸 серед підлітків, потрібно показувати їм хороше, адже поганого в інтернеті багато, потрібна протидія. Підлітки часто відчувають себе нікому не потрібними, і я їм говорила: якщо ви хоч раз здали кров, ви вже виконали певну місію, вже потрібні цьому світу і людині, яка потребує крові. Це дуже важливо: відчувати себе потрібними❤ ! У дітей відразу загорілись очі – адже вони не знали, що у нас є такий центр, що він такий великий і настільки важливий. І на зустрічі було видно, що їх не просто заставили прийти на цей захід, а їм було по-справжньому цікаво!

– Ми звернулися до донорського центру , щоб нам допомогли організувати такий захід, – каже Богдана Стрілець. – Першим його етапом стала зустріч з представниками центру, тепер ми плануємо екскурсію в СОЦСК, щоб побачити все на власні очі, а заключним етапом має стати благодійна донація 🩸 фірми, де працює наш тато. А ще я запропонувала створити традицію: зустрічати 18-річчя 🎉 в донорському центрі, як це вже роблять деякі молоді люди. Я хочу відзначити своє повноліття донацією, і думаю, це зацікавить моїх друзів. Всім це сподобалося, багато учнів так і сказали представникам центру: «Ждіть мене у 18-й день народження, я обов’язково прийду!”.

На зустрічі з учнями гімназії обласний центр крові 🩸представляли лікар-терапевт СОЦСК Микита Гончар, координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко, і Почесний донор України, активіст донорського руху Олександр Шаповал. У кожного було про що розповісти – і всі відзначали дуже активний зворотній зв’язок.

– Хлопці і дівчата просто фантастичні ❤ – розповідає Микита Гончар.- Вони вже цікавилися цією темою, вони багато знають – навіть чим відрізняються кров і плазма. І вони ставили дуже розумні питання – я був у захваті, що вони такі розумні і такі свідомі. Донорство крові – це така сфера, у якій багато помилкових уявлень – люди просто не знають, що це корисно і безпечно. Тому такі зустрічі з дітьми допомагають їм ще з юного віку знати про донорство більше, ніж багато дорослих, розуміти, наскільки це потрібно і важливо. Тому вони необхідні.

– Донорство 🩸 – це не просто дуже важливо, воно об’єднує людей, – нагадав Олександр Шаповал. – У СОЦСК часто проходять цікаві події та акції, це справжній дім для донорів ❤.

– Ми завжди готові співпрацювати з учбовими та позашкільними закладами, ми створюємо спільні проекти з центром позашкільної освіти, щоб виховувати донорську культуру змалку, як це робиться в європейських країнах, – говорить Олена Геренко. – Адже ці діти – не лише майбутні донори та координатори донорського руху, вони вже зараз розповідають про побачене у донорському центрі батькам та старшим друзям, таким чином пропагандуючи донорство. Тому ми з особливою радістю зустрічаємо такі ініціативи 🎉.