22 роки донорства

09 Липня 2020

Головна Новини Загальні новини

До Дня Конституції президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Заслуженого донора трьом жителям Сум. Ми вітаємо всіх нових заслужених донорів і хочемо розповісти про них нашим підписникам. І перше, на що пропонуємо звернути увагу – це вік усіх наших героїв та перше місце їх роботи. Всі вони раніше працювали на машинобудівному заводі, справжній кузні донорських кадрів для всього міста – і там майже відразу розпочали регулярні кроводачі. Тому й отримали звання Заслужених у порівняно молодому віці.
Отже, сьогодні наша розмова – зі слюсарем-ремонтником ПАТ «СумиХімпром» Олександром Растростою. Він став Заслуженим донором України у 42 роки (пощастило, що документи чекали підписання всього півроку), здав компоненти крові 107 разів.
– Як ви стали донором?
– У 1998 році я прийшов працювати на Фрунзе, там багато хто здавав кров, і я вирішив теж здавати. В першу чергу тому, що саме створив сім’ю, завжди потрібні були відгули. Дружина спочатку була проти, але потім змирилася. Здавав кожні 50 днів – тоді були такі норми. Потім ввели 60 днів. Розумів, що кров потрібна, що це важливо. Тому навіть коли довелося звільнитися і перейти працювати на «Хімпром», продовжив здавати кров уже для цього підприємства.
– Тепер, коли ви отримали звання Заслуженого, будете продовжувати донації?
– Звичайно! Буду здавати, скільки вистачатиме здоров’я!
– У вас є сім’я?
– Так, дружина і двоє дітей. Син вже дорослий – теж почав здавати кров…
Вітаємо Олександра Миколайовича з його досягненням! Бажаємо здоров’я, добробуту і сімейного тепла. Чекайте нашу розповідь про ще двох нових заслужених донорів вже завтра!