БАГАТОРІЧНИЙ ДОНОРСЬКИЙ ПОДВИГ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕРЖАВНИМИ НАГОРОДАМИ

22 Січня 2021

Головна Новини Важливі новини

22 січня з нагоди Дня Соборності України голова обласної державної адміністрації Василь Хома вручив державні нагороди та почесні відзнаки жителям Сумщини, які є її гордістю. Звичайно ж, не міг залишитися не оціненим на державному рівні і тихий подвиг донорів крові, якими по праву пишається наша область. Зокрема Василь Хома привітав з отриманням почесного звання «Заслужений донор України» диспетчера планово-диспетчерського управління ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» Олександра ГРАБЕЦЬКОГО і оператора станків з програмним керуванням цеху № 12 ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» Юрія СТЕПАНЕНКА.

«22 січня більше ста років тому відбулася дуже важлива подія, яка визначила подальший шлях розвитку України – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  Традиції минулого продовжують нащадки. І кращих із кращих жителів Сумщини Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ відзначив високими державними нагородами. Сьогодні я маю честь вручити державні нагороди тим, хто є гордістю не лише Сумщини, а й усієї України, нашими героями, прикладом для усіх нас», – наголосив Василь Хома.

Дійсно, в донорстві, як ні в якій іншій добрій справі важливий добрий приклад. Про це свідчать і історії сьогоднішніх героїв свята.

Юрій Степаненко здає кров з 1992 року. Вперше став донором ще в армії – коли одному з солдатів строкової служби потрібне було термінове переливання крові, Юрій був серед тих добровольців, які викликалися здати кров. Повернувшись до цивільного життя, він почав працювати на машинобудівному заводі, де колеги, що вже були донорами, запропонували разом з ними здавати кров.

  • Донорство – це перш за все допомога людям, які потребують переливання, це можливість врятувати чиєсь життя. Це дуже відповідально і приємно, тому я буду продовжувати здавати кров і далі – пояснює Юрій.

Схожу історію має і Олександр Грабецький. Він став донором у 1996 році, також під час служби в армії. А після початку роботи на машинобудівному заводі долучився до його донорського руху.  Машинобудівники не раз рятували колег, з якими трапилося лихо. Так, і Юрій, і Олександр брали участь у термінових донаціях для порятунку кранівниці, яка отримала 80% опіків тіла. Тоді кров здавали всі, хто міг це робити – і жінку вдалося врятувати.

  • Для мене донорство – це можливість допомогти людям просто так, без користі для себе. Це дуже важливо, – говорить Олександр.

Ми щиро вітаємо Заслужених донорів України з отриманням відзнаки, а всіх донорів області – зі святом. День Соборності – це день об’єднання України,  її народу, а що може бути кращим символом такого об’єднання, ніж спільна кров, добровільно передана від однієї людини до іншої? Тож нехай цей день стане справжнім днем донора, принесе радість і процвітання нашій країні і її громадянам!