«БУДЬ-ЯКА НОРМАЛЬНА ЗДОРОВА ЛЮДИНА ПОВИННА ЦЕ РОБИТИ…»

10 Серпня 2020

Головна Новини Важливі новини

– Ми теж вміємо добре стріляти: по негараздам, хворобам і коронавірусу, і робимо це за допомогою наших донорів, у тому числі тепер уже і вас, – так директор СОЦСК Наталія Трофименко зустріла вправних лучників, які тренуються в секції стрільби з лука комплексної ДЮСШ «Динамо» під керівництвом тренера Наталії Родіонової. Вони щойно повернулися з Чемпіонату України з призовими місцями і нагородами – а сьогодні завітали до центру крові в рамках благодійної акції «Перемога у нас в крові», ініційованої Міністерством молоді та спорту по всій Україні, яка в Сумах набула особливого розмаху.

Враження від СОЦСК залишилися яскраві:
– Все було чудово, нам провели дуже цікаву екскурсію, нашим вихованцям сподобалось, – каже Наталія Родіонова. – Про акцію нам розповіли в Сумському відділенні Олімпійського комітету, наші зацікавилися, тому сьогодні троє наших вихованців здавали компоненти крові а четвертий, побачивши, як тут все організовано, вирішив до них приєднатися. Раніше ми не знали, що у нас є такий центр, яких в Україні всього два, тому були здивовані і в захваті.

«БУЛО ЦІКАВО, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА КАДРОМ»

Одна зі спортсменок-донорів, які сьогодні благодійно здавали кров, – чемпіонка світу, майстер міжнародного класу, рекордсменка Поліна Родіонова, донька Наталії:
– Я давно хотіла стати донором, знала, що інші здають кров, що вона потрібна для операцій і при тяжких захворюваннях. По-моєму будь-яка нормальна здорова людина зобов’язана це зробити, адже невідомо, що з нами буде завтра. Я здавала компоненти крові вперше, тому було трішки стресово, особливо коли іде повернення клітин крові при здачі плазми, незвичайні відчуття, а так в цілому нормально. Сам центр дуже сподобався, я була тут ще в 2012 році, стільки часу минуло, а все таке ж гарне, нове, сучасне, дуже чисто. По можливості буду приходити на донації і надалі.

Лучниця Богдана Гапон – вже досвідчений донор:
– Здаю компоненти крові вже два роки, – розповідає дівчина. – Почала здавати платно, разом з іншими студентами, тоді зустріла свого хлопця – і ми разом вирішили здавати компоненти крові безкоштовно, щоб стати Почесними донорами України. Можна сказати, це моя мрія. Тож коли нам запропонували взяти участь в акції, роздумувати мені не було про що: я знала, як проходять всі ці процедури, і ми почали разом готуватися до донації. Екскурсія сподобалась – звичайно, я раніше бачила, який шлях проходять донори, але було дуже цікаво, що відбувається, так би мовити, за кадром. Дуже сподобалась лабораторія і інші приміщення центру, яких зазвичай не відвідують донори. Наша екскурсовод дуже детально і цікаво про все розповіла, відповідала на питання, все було зрозуміло, тож враження залишились найкращі.

«ВИ – ГОРДІСТЬ УКРАЇНИ!»

– Я вперше вирішив здати кров, – розповідає Олексій Гунбін. – У житті бувають всякі ситуації, і якщо є можливість комусь допомогти – треба це робити. Нічого страшного у цьому не було, все приблизно як я уявляв. Центр крові дуже гарний, продвинутий, не чекав побачити в Сумах заклад такого високого рівня. Думаю, буду здавати кров і далі.

– Ви – гордість Сумщини і України, відомі й авторитетні лідери думок, – підсумувала Наталія Трофименко. – На вас дивиться і рівняється наша молодь. Сьогодні ви станете донорами: хтось вперше, а хтось продовжить донації. І я впевнена: дивлячись на вас, багато хто почне здавати кров також. І донорський рух, який в Сумах найчисельніший по Україні, буде поповнюватися новими молодими донорами, відповідальними, чуйними і гуманними, які також будуть вести здоровий спосіб життя. Тож ви не просто поповнюєте ряди наших донорів, а й подаєте дуже гарний приклад для наслідування. І за це ми вам щиро вдячні – від себе і реципієнтів, які потребують компонентів крові, незважаючи на пору року, карантини, відпустки, городи і канікули…