Чи з’явиться в Охтирці свій банк крові?

26 Травня 2016

Головна Новини Загальні новини

26 травня в стінах Охтирської міської адміністрації відбулася зустріч представників Сумського обласного центру служби крові, Сумської обласної організації Червоного Хреста України, Охтирської ЦРЛ, міськадміністрації  та громадських організацій Охтирщини. Метою її було обговорення можливості створення Банку крові Охтирки та району, який дозволив би забезпечувати місцевих жителів, що цього потребують, компонентами крові за значно меншою ціною або безкоштовно.

Механізм банку крові простий – небайдужі охтирчани безкоштовно здають кров та плазму. Для цього співробітники Сумського обласного центру служби крові у призначені дні приїжджають до місцевої лікарні з усім необхідним обладнанням, проводять забір компонентів крові та транспортують їх до обласного центру для переробки.  Вся здана кров обліковується Центром крові під контролем громади. Центр крові постачає необхідні компоненти крові Охтирській ЦРЛ, де вони при потребі використовуються для переливань. Чим більше донорів приймає участь в наповненні банку крові – тим дешевше компоненти крові  обходяться місцевій лікарні, аж до повної відсутності оплати. Також при лікуванні охтирчан в інших медичних закладах, компоненти крові за рахунок Банку крові можуть бути доставлені туди. Ця схема з успіхом працює в Сумах, розпочато роботу Банку крові в Глухові.  Якщо охтирчани підтримають цю ідею – у них теж з’явиться власний Банк крові, можливість проводити Дні донора на базі місцевої лікарні, проходили обстеження на унікальній апаратурі сумського обласного центру служби крові, слідкувати за своїм здоров’ям і допомагати хворим, які цього потребують.

Місцева адміністрація та лікарня пообіцяли максимальну підтримку проекту. Викликав він і зацікавлення місцевих громадських організацій. Якщо обговорення його серед громади пройде успішно, в Охтирці буде підписано Меморандум про створення Банку крові – і можна буде починати роботу.