Дмитро БУДЯНСЬКИЙ: «Стань донором – відчуй легкість буття!»

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Сьогодні до нас завітав чудовий музикант, талановитий викладач, професійний ведучий – Дмитрий Будянский. Він неодноразово проводив заходи у СОЦСК, а сьогодні вперше став донором. Під час донації, ми вирішили дізнатись про його відчуття, думки і взагалі поговорити про життя. Тож читайте!

Вітаю, Дмитре. Ми знаємо, що ви неодноразово були ведучим заходів, які відбувались і у нашому центрі, і у місті. Наприклад святкування Дня донора крові. Розкажіть будь-ласка, як це було вперше, які емоції відчували?

– Вперше, кілька років тому, координатор донорського руху та моя давня знайома – Олена Геренко і Анна Валевська – відома журналістка, запросили мене до Сумського обласного центру служби крові, взяти участь у акції, яка була пов’язана з таким собі мовним флешмобом. Тема – «Мова – кров нації». Разом зі мною брав участь мій батько, заслужений артист України – Будянський Василь Іванович. Нас запросили щоб ми для донорів заспівали пісень, надихнули їх та створили відповідний настрій. Для нас це була дійсно нова подія та новий досвід. Інша сцена, багато молоді та студентів, панувала затишна і сімейна атмосфера. З першої зустрічі з центром, залишились тільки позитивні емоції та гарні спогади.

–  Дуже раді що вам сподобалось проводити тут час. А ваш батько був донором?

– Ні, мій батько не був донором. Похилий вік і стан здоров’я, нажаль, не дозволяв. Йому було вже більше 70-ти років. Не дивлячись на це, він завжди долучався до акцій, що пов’язані з донорством. Можна сказати, в духовному плані сприяв розвитку донорської культури.

Чи не виникало у вас бажання разом з батьком під час проведення заходів у нашому центрі, піти в зал донації та здати кров?

– Звісно виникало. Під час однієї акції, коли ми виступали саме в залі, де люди сиділи в кріслах і здавали плазму – ми з нашими юними артистами (вихованцями центру позашкільної освіти) співали пісні та розказували вірші. Створювали святкову атмосферу. Для нас це був особливий досвід.

Всім відомо, що ви не тільки гарний музикант і ведучий, а ще й викладач в одному з університетів міста. Чи говорили зі своїми студентами про донорство?

– Скажу чесно, поки що на таку тему не говорили, оскільки я ще не був залучений до цієї справи. Але тепер, я мабуть, маю більше права говорити про це. Ми будемо використовувати більш сучасні методи подачі інформації про донорство. До речі, багато студентів є постійними донорами. Ми пишаємось ними. Були навіть випадки, коли ціла група здавала кров для наших захисників і була відсутня на лекціях.

Що особисто для вас означає донорство?

– Раніше, це була просто важлива і шляхетна справа. Я був трішки відсторонений від цього, адже сам не брав участь. Сьогодні це неймовірні відчуття. Для мене тепер донорство – можливість ділитися частинкою себе, своєю кров’ю. На даний момент, справа набула якогось особистісного змісту, бо маю незвичні відчуття та переживання. Можливо, те що я роблю зараз – дійсно комусь допоможе зберегти здоров’я, а часом – і життя.

Чудово сказано, дякуємо за щиру відповідь. Що надихнуло вас на такий серйозний крок?

– Приклади відомих людей, які вже довгий час є донорами. Завжди хотілося спробувати себе в цій ролі, але в силу життєвих обставин, як це завжди буває, то часу не вистачає, то немає можливості. Сьогодні, напевно, всі зірки зійшлися. Хоч і спонтанно, але обгрунтовано, прийшов до такого важливого кроку в своєму житті.

–  Зараз ви знаходитесь в залі донації, вже як донор. Які відчуття? Боляче?

– Ні, зовсім не боляче. Медичний персонал дуже кваліфікований та уважний. Скажу навіть більше – це приємні відчуття. Легкість.

Чи плануєте ще візит до центру служби крові?

– Звісно планую. Якщо мої фізичні показники будуть в нормі, то я з радістю систематично буду здавати кров.

Тоді з нетерпінням чекаємо на нову зустріч з вами

– Збираєтесь розповідати про донорство серед своїх знайомих чи друзів?

– Звичайно. Для початку, я спробую на сімейному рівні. Мрію зробити це сімейною традицією. А вже потім, можна приводити й інших.

Є багато людей, які мають величезне бажання стати донором, але не можуть наважитись. Що ви їм порадите?

– По-перше, прийти в центр крові та поспілкуватись з персоналом. Вони тут дуже привітні. Побачити все на власні очі і просто спробувати! Це абсолютно безболісно та безпечно, комфортні крісла, смачний чай. Європейські умови кличуть! Головне, спробувати!

– Дякуємо, Дмитре, за таку цікаву розмову. Бажаємо вам успіхів та здійснення мрій!🙂

Ось така цікава зустріч сьогодні відбулась в стінах СОЦСК з Дмитром Будянським. Друзі, не бійтеся приходити! Донорство – це круто! ❤️