Дню прикордонника присвятили добру справу

25 Травня 2017

Головна Новини Загальні новини

28 травня в Україні відзначається День прикордонника. Захисники державного кордону в Сумській області підійшли до святкування нестандартно – і присвятили йому участь у благодійній акції Сумського обласного центру служби крові «Українська кров – непереможна», яка триває протягом травня. 24 травня 15 військовослужбовців та працівників Сумського прикордонного загону прибули до СОЦСК, щоб поділитися  власною кров’ю з тими, хто найбільше її потребує – пацієнтами онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні.

– Зараз на лікуванні перебуває близько 30 онкохворих дітей, всього ж їх в області на даний час майже 140, і багато з них потребують переливань крові,  – каже помічник начальника загону – начальник прес-служби Роман Ткач. – Тому ми вирішили долучитися до благодійної акції по збору крові. Робимо це не вперше – і плануємо продовжувати участь у таких акціях. Адже донорство – це почесна справа, і прикордонники не будуть залишатися від неї осторонь, а надаватимуть допомогу тим, кому вона потрібна.

– Я востаннє здавав кров ще в юнацькі роки, за часів Радянського Союзу, а у вільній Україні здаю вперше,- розповідає заступник начальника загону – начальник відділу персоналу полковник Олег Гарлінський. – Разом з вільними від служби колегами вирішив надати допомогу дітям як донор.  Враження – якнайкращі:  дуже гарний центр крові, сучасний, красивий.

Начальник відділення технічного та криптографічного захисту Сумського прикордонного загону Георгій Ананко вже має чималий досвід донора – бо вважає донорство громадянським обов’язком:

– Відвідую центр крові як донор з 2014 року. У 2016 була перерва на час тривалої відсутності в місті, а тепер прийшов, щоб продовжити цю справу, і допомогти людям. Це обов’язок кожного громадянина, якому фізичний стан  дозволяє здавати кров.

– Прикордонники, які вже цього тижня відзначатимуть своє свято, не лише захищають нас як військовослужбовці, але й регулярно беруть участь у благодійних акціях. Їм глибоко вдячні не лише ми, а й пацієнти дитячої лікарні та їх батьки, – говорить заступник директора СОЦСК з питань маркетингу Олена Геренко. – Коли мужні чоловіки виявляють співчуття й милосердя – це чудовий приклад для наслідування.