До СОЦСК надійшла перша творча кров

21 Листопада 2016

Головна Новини Загальні новини

Нещодавно у День працівників культури та народних майстрів творча громадськість Сум заявила про початок безстрокової акції «Віддаємо творчу кров», мета якої  – забезпечити безперебійне постачання кров’ю безоплатних донорів відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Пацієнти цього відділення часто потребують переливань крові, і тому числі – термінових, тому медикам потрібен постійно обновлюваний запас компонентів крові.

18 листопада  наміри творчої еліти міста здійснилися – акція розпочалася уже в практичному форматі. До центру крові завітали перші донори на чолі з начальником відділу культури та туризму Сумської міської ради Наталією Цибульскою:

– На сьогодні менше, ніж планувалося – комусь завадила робота, хтось приймає ліки від застуди, – розповідає вона. Протягом наступного тижня наші працівники будуть приходили майже щодня невеликими групами, щоб не зупиняти роботу своїх установ. Відгукнулося дуже багато людей, бо ж всі розуміють, яке це лихо – хвороба дитини. Ми давно хотіли долучитися до доброї справи донорства , і тому ідею акції зустріли з захопленням.  Адже добрі справи робимо із задоволенням. А яка справа може бути добрішою й безкорисливішою, ніж віддати власну кров, знаючи, що вона комусь потрібна? Ми весь тиждень на роботі разом готувалися до здачі крові, нагадували одна одній, чого не можна їсти – так виникає відповідальність перед тими, хто отримає нашу кров.  Нам дуже сподобалось, що для донорів практично  немає вікових обмежень, якщо вони гарно себе почувають. А ще ми в захваті від самого центру крові – це винятковий для Сум медичний заклад, складається враження, що потрапив в інший світ…

Як і більшість працівників закладів культури, Наталя Олексіївна до СОЦСК завітала вперше – хоча й має деякий досвід донорства – здавала кров у студентські роки. Але серед учасників акції були й досвідчені донори.

– Здаю кров уже більше двадцяти років, – говорить працівниця міської бібліотеки №2 Світлана Петровська. – Починала ще коли працювала на заводі ім.Фрунзе, там завжди був розвинений донорський рух. А у випадку нещастя на виробництві забирали працівників з цехів на «швидкій» і везли здавати кров для постраждалих.  Пізніше, розрахувавшись з заводу, продовжувала здавати кров. В останній рік не приходила. А почувши про акцію вирішила, що повинна обов’язково взяти в ній участь. Адже це кров – для дітей. У мене четверо внуків, я їх дуже люблю, як же я можу відмовити чужим дітям у шансі на життя?

– Ми дуже вдячні працівникам культури за їх активну позицію і допомогу, – каже директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко. – Адже постійно робимо все можливе, щоб препарати крові не лягали фінансовим тягарем на плечі батьків хворих дітей. І допомога творчих працівників у цьому – безцінна.