«ДОБРОЗИЧЛИВИЙ, ВІДПОВІДАЛЬНИЙ, БЕЗВІДМОВНИЙ…»

19 Липня 2020

Головна Новини Загальні новини

СОЦСК – це не просто гарне приміщення з сучасним обладнанням, це, перш за все, дружній колектив, де кожен намагається виконувати свою роботу якнайкраще. І саме від людей, які працюють у цьому колективі, залежить, чи зможе центр крові забезпечувати лікувальні заклади області необхідними компонентами. Неважливих завдань, неважливих посад у нас просто немає – бо на якій би ділянці не сталася помилка або затримка – вона обов’язково відобразиться на результатах спільної роботи. Тому запрошуємо рівнятися на найкращих і найвідданіших справі людей.

🌺 20 липня – День народження водія СОЦСК Олександра Якименко. Йому виповнюється 60 років – і 40 з них він віддав роботі у центрі крові. Колеги згадують: Олександр прийшов на станцію переливання крові відразу після служби в армії. Привела його тітка, яка працювала головною медсестрою закладу і знала про вакантне місце водія. Далі юнак заробляв свій авторитет сам.

«ВІН ЗАВЖДИ БУВ НА ПЕРЕДНЬОМУ КРАЇ»

❗- Олександр прийшов працювати в центр крові на кілька років пізніше за мене, – розповідає медична сестра Віра Сторчака. – Тоді у нас було багато машин, працювали 17 водіїв. Саша прийшов зовсім молодим, відразу після армії, ми відразу звернули увагу, що він тихий хлопець, уважний, скоро зрозуміли, що він дуже добрий і чуйний. А ще – безвідмовний, і був, і є зараз. Що б не попросили, куди б не потрібно їхати, він сказав: «Добре», сів і поїхав. Тому він завжди був на передньому краї. Адже від нашої роботи залежать людські життя.

Пам’ятаю, як 31 грудня його викликав головний лікар – у нас закінчився препарат, який використовується при кровотечах. Ми його тоді виробляли самі. І ось він терміново комусь потрібен, а у нас його немає, і Олександра посилають по нього у Харків, бо ж інакше людина помре. І він без будь-яких суперечок сів і поїхав, додому повернувся аж увечері перед Новим Роком. Всі, хто його знає, не зможуть сказати про нього нічого поганого – він завжди ставиться до людей з повагою, а до роботи – з відповідальністю. Тому він був у нас старшим водієм. Тут він і одружився. Разом з дружиною все життя на роботі, на виду…

❗- Він дуже відповідальна людина, – розповідає про Олександра Якименка лікар-трансфузіолог СОЦСК Лариса Солдатова. – Я знаю його дуже давно, з 1992 року, коли я сама прийшла працювати у наш центр. І за весь цей час я не бачила й не чула, щоб він нервував – хоча роботу водія ніяк не можна назвати спокійною. Але він завжди був врівноваженим, розсудливим – словом, людиною, на яку можна покластися. Тут він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, разом вони виростили сина. А ще ми знаємо, що Олександр займається вирощуванням різних квітів, передусім троянд – і дуже добре на цьому розуміється.

Олександра Костянтиновича у колективі поважають і цінують. І для цього є підстави:
‼ – Такі люди – це золотий фонд не лише центру служби крові, а й усієї України, – говорить директор СОЦСК Наталія Трофименко. –Вони не мріють про якесь примарне щастя в іншій країні чи в інших умовах, а щасливі тим, що мають, їм не треба іншої долі, щоб отримувати задоволення від життя. Олександр Костянтинович відповідально і сумлінно виконує свою роботу, свої професійні обов’язки. Це – зразок відданої роботи для спільного блага, і якби кожен так працював, життя в нашій країні було б зовсім іншим.

До речі, колеги Олександра Якименка відзначають: ні разу в житті він не висловив не лише наміру, а й бажання змінити роботу. Центр крові став для нього по-справжньому рідним.

«МИ ЗАВЖДИ ПІДТРИМУВАЛИ ОДНЕ ОДНОГО»

Хто може знати людину краще, ніж її сім’я? Тож просимо розповісти про Олександра Якименко його дружину Людмилу:

💖 – Ми познайомилися, коли я прийшла працювати на станцію переливання крові у 1984 році. Олександр був молодим, кучерявим і дуже уважним, він зразу викликав інтерес і симпатію. Тож ми почали зустрічатися, у 86-му одружилися і досі разом. Він дуже скрупульозний, мовчазний. А ще – доброзичливий до людей, ввічливий, з гарним почуттям гумору – мовчить-мовчить, потім щось як скаже, що за живіть триматися доводиться, щоб від сміху не луснув. Все життя любив рибалку. У нас велика дача, 19 соток – і він все там робить сам – будує теплиці, розводить саджанці… Я, буває, пропоную когось покликати на допомогу, а він каже: «Ні, я сам так зроблю, як потрібно!».

❓ – Ви все життя пропрацювали разом, не виникало конфліктів з-за робочих моментів?
❗ – Ні, навпаки, ми завжди підтримували одне одного. Саша часто їздив у відрядження, це – частина його роботи. Ми знали, де ми працюємо, наскільки важливо виконати свою роботу добре – тому ніяких непорозумінь не виникало.

🎉 Сумський обласний центр служби крові і всі його працівники вітають Олександра Якименка з ювілеєм – і власним, і спільним – 40 років роботи Олександра в СОЦСК!

🌺 Шановний Олександре Костянтиновичу! Ваша праця заслуговує найщирішої вдячності, адже всі ці роки ваша відповідальність, уважність і чуйність були частиною порятунку людських життів. Бажаємо вам здоров’я, радості, невичерпного оптимізму і здійснення мрій!

На фото:
1. Служба в армії
2. Таким Олександр Якименко прийшов у СОЦСК
3. Напередодні свята
4. І в житті, і в байдарці Олександр і Людмила рухаються разом
5. Головне захоплення Олександра у 60 – це квіти