ДОНОРСЬКА КРОВ – ЦІЛЮЩА ДЛЯ ЗАРАЖЕНИХ КОРОНАВІРУСОМ!

23 Березня 2020

Головна Новини Загальні новини

Директор Китайського національного центру розвитку біотехнологій при Міністерстві науки і технологій Чжан Сіньмінь розповів, що для лікування важкохворих пацієнтів використовували ПЛАЗМУ КРОВІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ОДУЖАЛИ. “Уже 11 пацієнтів отримували таку терапію плазмою — усі їхні клінічні показники покращувалися і не було побічних реакцій ”, – заявив Чжан Сіньмінь.

Як це працює?
У людей, які перехворіли коронавірусом, утворюються до нього антитіла. Антитіла нейтралізують вірус і не дають йому можливість проникати далі в клітини і розмножуватися.

Донорську кров вводять хворому пацієнту після того, як вона пройде процедуру з інактивації наявних у ній вірусів. Керівник відділу боротьби з коронавірусом одного з районів Уханю Лікар Лю Беньде одним із перших в країні закликав застосовувати цей метод.
«У 2003 році цей метод чудово себе зарекомендував під час захворюваності на гострий респіраторний синдром, відомий як SARS», – зазначив Лю Беньде. Але проблема широкого використання такого методу в тому, що пацієнти бояться здавати кров. Тому поки донорами є самі медики, які перехворіли від початку грудня. Першим став Цзун Цзянь, партсекретар лікарні традиційної китайської медицини району Цзянся в Ухані, який мав тяжкі симптоми: “Мій стан був украй важким. Я мав лихоманку, не міг дихати, навіть лежачи в ліжку. Я був на межі життя і смерті, й отримав колосальний досвід виживання. Я не хочу, щоб інші страждали так само, як я, тому зроблю все можливе, щоб зупинити цю хворобу”. Фахівці зазначають, що поки що це найбільш ефективний і доступний метод лікування, давно відомий медикам, це ази щеплення. Тож зараз у Китаї закликають пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, здавати кров, щоб “дати надію критично хворим пацієнтам”.

ДОНОРИ ВРЯТУЮТЬ СВІТ!