ДОНОРСЬКИЙ ПРАПОР – НА ВЕРШИНІ ХАН-ТЕНГРІ

12 Жовтня 2021

Головна Новини Загальні новини

Однією з найбільш вражаючих подорожей прапора Biopharma Plasma Суми в рамках travel-естафети «Донорство – це Незалежність!» стало сходження на семитисячник Хан-Тенгрі у горах Тянь-Шань, на кордоні Киргизії. Казахстану і Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю. Ця пірамідальна гора з рожевого мармуру вирізняється надзвичайною красою, а народи, що жили в цій місцевості з прадавніх часів, вважали, що на ній живуть божества.
Сьогодні ми з великим задоволенням вітали у центрі крові нашого друга, альпініста, який розгорнув донорський прапор на вершині Хан-Тенгрі, Олександра Сумцова, який розповів нам про сходження детальніше.
– Ми з друзями-альпіністами планували це сходження давно, але у 2019 році не складалися особисті обставини, у 2020-му пересування між країнами було неможливим з-за ковіду – тож тільки цього року ми змогли здійснити задумане. Їхали до Тянь-Шаню вп’ятьох: двоє альпіністів з Сум, троє – з Харкова. Вся поїздка зайняла 24 дні, адже до сходження потрібно було зробити кілька акліматизаційних підйомів. На саме сходження ми вирушили 6 серпня, воно зайняло три дні – і 9 ми вже були на вершині.
Це була моя ідея – підняти прапор донорського центру на вершині, щоб популяризувати донорство крові. У будь-якій справі команда є команда, взаємодіючи між собою люди досягають успіху. Так відбувається і в альпінізмі, і в донорстві, де всі люди разом рятують чиєсь життя. Дуже приємно, що це стало початком цілої travel-естафети, присвяченої 30-річчю Незалежності України. І ми маємо ще цікаві задуми, тож прапор я поки що не повертаю до донорського центру.