«ДОНОРСТВО БУЛО МОЄЮ МРІЄЮ!»

26 Травня 2021

Головна Новини Загальні новини

Зміни в нормативній базі МОЗ дали можливість стати донорами багатьом з тих, кому раніше було у цьому відмовлено. І хоча ще не всі потенційні донори дізналися про свій шанс, все ж ця весна стала часом втілення мрій для багатьох з них. Ось і сьогодні до нас прийшли студентки Діана Кондратюк та Влада Тарабаненко.

Діана навчається у СумДУ, Влада – у Сумському педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка. Дівчата дружать ще з шкільних часів. Обидві мали протипоказання до донорства у зв’язку з проблемами зору. До того ж, Діана має спадкове захворювання, яке раніше вважалося абсолютним протипоказанням до донорства. Але саме при цій хворобі плазмаферез має велике значення – тож ще будучи школяркою Діана вже стала частим гостем у нашому центрі: кілька разів проходила курси лікувального плазмаферезу. Тоді і дізналася багато про донорство, бачила, як донори здають компоненти крові, які для них створено умови – і дуже шкодувала про те, що ніколи в житті не дізнається, як це: рятувати комусь життя власною кров’ю.

Дізнавшись про те, що їх проблеми із здоров’ям більше не є перепоною для донорства, дівчата поспішили до центру крові. Донацію присвятили своєму дню народження, який відзначають в один день. І звичайно, враження були надзвичайно яскравими:

  • Сьогодні вперше я була донором крові, якщо говорити про враження, то мене вразила кількість людей, – відзначила Влада Тарабаненко. – Мені дуже сподобалося: робити особливо нічого не треба, лежиш, відпочиваєш, особливо, коли тиждень був важкий. На цей крок я пішла свідомо, тому що розумію, наскільки важливо це може бути для когось, хто потребує лікування.
  • Все робиться дуже швидко, чітко і акуратно. Увага персоналу і якісне обладнання радують. Хотілося б, щоб донорський центр був прикладом для всіх державних та комунальних медустанов. Я вперше бачу аналіз крові без талонів, тривалих очікувань і менше ніж за хвилину зроблений, – говорить Діана Кондратюк.

Користуючись нагодою, ми привітали дівчат з Днем народження і побажали їм, щоб всі їх мрії втілювалися в життя так само, як мрія про донорство.

Долучайтеся! Адже робити добрі справи разом – надзвичайно приємно!