Донорство крові в Італії!

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Національний центр крові (Centro Nazionale Sangue) є національним координуючим органом в Італії, який відповідає за діяльність служби крові. Він функціонує автономно на базі Національного інституту охорони здоров’я та здійснює науково-технічний контроль за системою донорства в країні. Центр також забезпечує освіту медичних працівників в цій сфері і періодично перевіряє їх кваліфікацію та навички.

В Італії функціонує 21 регіональний пункт переливання крові, діяльність яких контролюється регіональними установами, кожна з яких підпорядкована регіональному координаційному центру. Донорські добровільні асоціації також грають важливу роль для забезпечення необхідної кількості крові в країні.

Регіональні установи перевіряють, санкціонувать і акредитують пункти для переливання крові відповідно до загальноприйнятих європейських норм. Кожна регіональна інспекційна група повинна включати принаймні одного кваліфікованого інспектора крові з реєстра Національного центру крові.

В Італії є чотири основні недержавні організації AVIS, FIDAS, FRATRES, CRI, що займаються донорством крові.

📌 AVIS – найстаріша та найбільша донорська організація Італії, що знаходиться в районі Ломбардія та налічує більше мільйона постійних донорів.
📌 FIDAS – друга по кількості донорів недержавна організація, що має пункти забору крові майже у всіх регіонах Італії.
📌 FRATRES – християнська донорська організація Флоренції.
📌 CRI – представництво Червоного Хреста в Італії, що налічує 156 405 донорів по всій країні.
Згідно закону, вони можуть відкривати пункти для забору крові лише під технічним контролем регіональних координаційних центрів.