Донорство має бути безпечним!

17 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Головний принцип СОЦСК – не зашкодити ні донорові, ні пацієнтові. Тому наші лікарі так детально спілкуються з потенційними донорами, щоб дізнатися, чи не стане для них шкідливою донація, і чи принесуть їх компоненти крові користь реципієнтам.

Отже, яких правил потрібно дотримуватися, щоб донорство було безпечним?

Зараз – сезон респіраторно-вірусних захворювань. Уважно прислухайтеся до себе перед тим, як іти до центру крові – чи впевнені ви у своєму здоров’ї? Не приходьте здавати кров, якщо ви відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість). Не слід здавати кров після нічного чергування або просто безсонної ночі.

Напередодні і в день здачі крові не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця і масло. Справа в тому, що вживання жирів і великої кількості тваринних білків заважає поділу крові на компоненти. Через мікрочастинки жиру плазма крові набуває характерного каламутного вигляду (це явище називається “хільоз”). Така кров не підходить ні для аналізів, ні для переливань її компонентів. Тому недотримання дієти перед здачею крові може привести до того, що кров просто не можна буде використовувати.

Також напередодні кроводачі не рекомендуються банани, насіння і горіхи.

Натщесерце здавати кров не потрібно! Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, сухе печиво, каша на воді).

За 48 годин до візиту у центр служби крові не можна вживати алкоголь, а за 72 години – приймати ліки, що містять аспірин і анальгетики (ці речовини погіршують згортання крові).

Не паліть за годину до здачі крові.

Медики встановили, що найкраще на крововтрату організм реагує саме в ранкові години. І чим раніше відбувається донація, тим легше переноситься ця процедура. Після 12.00 здавати кров рекомендується тільки постійним донорам, організм яких вже призвичаївся до регулярних донацій.