«Донорство на Сумщині – європейський формат розвитку»

30 Березня 2018

Головна Новини Важливі новини

Хоча Суми беззаперечно вважаються донорською столицею світу і мають найбільший показник донацій на тисячу населення, на рівні області масштаби донорського руху значно нижчі. Сумщина перебуває на першому місці в Україні за кількістю донацій, але виключно за рахунок мешканців обласного центру. Прагнучи розповсюдити якісні медичні послуги по всій області, Сумський обласний центр служби крові відкрив відділення у Шостці, Ромнах та Конотопі, найближчим часом планується відкриття відділення в Охтирці.
Як відбувається відродження донорського руху в районах? Що стає на заваді його розвитку і як місцева влада може підтримати і заохотити донорів? Чому це сприяння має значення для всіх місцевих мешканців, а не лише для донорів? Про це йшла мова на спільному заході Сумського обласного центру служби крові і Роменського міськвиконкому – круглому столі на тему «Донорство на Сумщині – європейський формат розвитку».
– Ми прагнемо зробити Ромни по-справжньому європейським містом – затишним, красивим і багатим, де хотілося б жити і працювати. Куди б хотілося повертатись і яке прагнули б відвідувати українці і закордонні гості. Віримо – так і буде! – говорить міський голова Сергій Салатун. – Тому ми завжди раді інвесторам, які створюють робочі місця і наповнюють податками місцевий бюджет, особливо якщо вони несуть велику соціальну місію – таку як, наприклад, донорство.
Адже донорство – не найвищий вияв гуманізму, до того ж це дуже корисно для самого донора, який отримує безкоштовну діагностику, вчасне виявлення хвороб, оздоровлення організму. І головне – донор допомагає в одужанні тяжкохворим людям, дітям, часто у прямому сенсі рятуючи їх життя – бо замінників людської крові не існує.
У вівторок я особисто відвідав обласний центр служби крові і був вражений – колись примітивна станція перетворилася на суперсучасний донорський центр – найновітнішим обладнанням. Це інноваційне і високотехнологічне підприємство є дійсно унікальним і одним з найкращих у Європі. Девіз центру « Перетворимо донорство з особливого вчинку в повсякденну патріотичну місію» – і я впевнений, що ми, учасники круглого столу, а також прогресивна спільнота міста і району долучаться до здійснення цієї місії – і ми разом будемо розвивати донорський рух у Ромнах і на території Роменщини.
– Мені дуже приємно бути серед вас із цією місією, – відзначила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, – адже в Ромнах і на Роменщині дуже сильні донорські традиції. Тут проживають 229 Почесних донорів – у той час, коли в обласному центрі, де кількість донорів серед населення значно більша, ніж в середньому по Україні чи будь-де в світі, їх 964.
Сумський обласний центр служби крові, відділення якого є в Ромнах – це унікальне підприємство, яке є прикладом ефективної співпраці влади й бізнесу. По-справжньому європейські умови, найвищий рівень безпеки та сервісу дали можливість розвивати і європейську модель донорства, а також забезпечувати лікувальні заклади препаратами крові найвищої якості. Сьогодні я почала робочий день із здачі плазми у Роменському відділенні СОЦСК – і тепер можу з упевненістю сказати, що воно відрізняється від центру в Сумах лише за площею. Рівень обслуговування донорів і їх безпеки тут такий же. Тому я буду і надалі долучатися і безпосередньо до донорства, і до його розвитку. Ми повинні підтримувати цю місію, розповідати людям, що донорство – це не страшно, це корисно і дуже важливо. Донори – це справжні герої, що живуть серед нас і допомагають створювати громадянське суспільство. І їх потрібно підтримувати на всіх рівнях.

Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.