Донорство у Німеччині!

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

В системі донорства Німеччини три складові:

  • служби крові Німецького Червоного Хреста (НКК);
  • служби крові федеральних земель і громад (наприклад, університетські клініки);
  • центри плазмаферезу (незалежні приватні Служби крові) фармацевтичної галузі.

У Німеччині існує система нагород донорів за певну кількість донацій.

Близько двох мільйонів німців є регулярними донорами крові. При цьому кожна друга доросла людина в Німеччині хоч раз в житті здавала донорську кров.

В Німеччині можна стати донором крові у віці від 18 до 68 років. Що стосується літніх людей, то здати кров перший раз в житті вийде тільки до 60. Після цього віку приймають тільки регулярних донорів.

Після першої донації оформляється так зване посвідчення донора (Blutspendeausweis), яке слід завжди брати з собою. Такі документи з групою крові і резус-фактором, персональним номером донора і кількістю кроводач уперше з’явилися у ФРН ще на початку 1950-х років.

Крім того, кілька років тому вийшов додаток для смартфонів Blutspende – App, яке містить усю необхідну інформацію і оповіщає, коли знову треба здати кров. З його допомогою можна записатися в центр здачі крові, поспілкуватися на форумі з однодумцями і поставити питання лікареві. Крім того, про можливість знову здати кров донорові нагадують поштою.

Стати донором не вийде, якщо ви важите менше 50 кілограмів. Після пірсингу, нанесення перманентного макіяжу або татуювань повинно пройти як мінімум чотири місяці до здачі крові. Відмову можна отримати і при ряду хронічних захворювань, у тому числі діабеті першого типу або гепатиті.

До донорства не допустять людей, які жили у Великобританії або Північній Ірландії в період з 1980 по 1996 роки. Причина – ризик виникнення хвороби Крейтцфельдта, нова форма якої з’явилася в цих країнах на початку 90-х. Про інші протипоказання можна дізнатися, подзвонивши на безкоштовну гарячу лінію німецького Червоного Хреста в Німеччині (0800 1194911) або на офіційному сайті організації.

Після успішної здачі донорів відправляють у буфет при центрі здачі крові або їм видають їжу і напої, якщо процедура проходила в мобільному пункті прийому крові.

📌 За донацію в Німеччині не передбачається грошова винагорода, лише в деяких приватних службах і університетських клініках можна отримати від 15 до 40 євро. Цю суму розцінюють як компенсацію за проїзд до пункту прийому.