ЕПІДЕМІЯ ДОБРА ♥

08 Квітня 2020

Головна Новини Загальні новини

Минулого тижня у Сумському обласному центрі служби крові почалася справжня епідемія. Епідемія небайдужості і добрих вчинків .
У зв’язку з карантином чимало постійних донорів випали з процесу. Для того, щоб забезпечувати потреби лікувальних закладів області в компонентах крові необхідна допомога тих, хто раніше не здавав кров або робив це дуже рідко, але має можливість дістатися до центру крові та відповідний стан здоров’я. Тому на минулому тижні ми неодноразово зверталися до сумчан по телефону та через соціальні мережі із закликом здати кров: бо ж не можна допустити, щоб пацієнти, для яких переливання компонентів крові – єдиний шанс на життя – не отримали цих життєдайних ліків.
Ми щиро вдячні за масовий відгук всім вам: тим, хто вирішив здати кров і прийшов, тим, хто робив репости, розповідав про потребу в крові друзям, розповсюджував інформацію через свої сайти та групи, друзям-журналістам, які підключили аудиторію своїх ЗМІ… Завдяки вам ми зберегли можливість надавати компоненти крові відразу після надходження заявки лікувальних закладів – і хворі не чекали.
Сподіваємося на вашу підтримку і надалі – адже допомога небайдужих людей особливо потрібна нам в період карантину.
ПІДВЕЗІТЬ ДОНОРА!
Зараз чекати своєї черги на донацію донорам доводиться на вулиці, а на вході в приміщення СОЦСК лікар перевіряє їх температуру та задає ряд питань. Всередині закладу скрізь закріплено антисептики, а розмітка на підлозі дозволяє донорам утримувати безпечну дистанцію один від одного. Але атмосфера залишається привітною і гостинною – у тому числі – і завдяки невеличким сюрпризам, які для донорів підготували СОЦСК і інвестор центру – компанія «Біофарма». А вихованці Великописарівської станції юних натуралістів передали донорам чудові приємні подарунки – підставочки під горнятка, виготовлені власноруч.
Подружжя благодійних донорів – координатори донорського руху Асоціації донорів-християн Ірина та Микола Совенки, їхній син Андрій при підготовці благодійної акції звернули увагу на складнощі із транспортом, тому відразу власними машинами доставляли до центру крові й назад учасників, які не могли дістатися центру самостійно:
– Приємно, що в період карантину люди більше розуміють цінність здоров’я і охочіше відгукуються на заклик про допомогу, – говорить Ірина Совенко. – Багато боялися йти, тому що не хотіли їхати в громадському транспорті і наша сім’я прийняла це як можливість послужити. Ми склали план і зробили підвезення донорів.
Це важливо, щоб наші «бойові одиниці» були здорові, бо кров потрібна завжди. Тому, у кого є машина і ви збираєтеся на донацію, запропонуйте свою допомогу і підвезіть іншого донора.
ми різні: донори-християни, спільнота ділових жінок, директор магазину, директор коледжу, підприємці та просто добрі люди, але ми не проходимо повз потреби у життєдайній крові. До нас приєдналися багато новачків.
А ще ми всі пройшли обстеження і точно знаємо, що здорові. Сама ж процедура додатково допомагає в зміцненні імунітету. Так що ще раз хочу сказати: віддаючи – отримуємо! Приєднуйтесь, потреба в донорах є завжди і ви можете бути частинкою чийогось життя!
«САМЕ В ТАКІ КРИЗОВІ МОМЕНТИ Я ГОСТРІШЕ ВІДЧУВАЮ ПОТРЕБУ У ДОПОМОЗІ ІНШИМ…»
Серед донорів, які вперше здають кров – директор Сумського коледжу економіки і торгівлі Тетяна Гончаренко.
– Ми разом із СОЦСК виховуємо донорську культуру серед наших студентів за допомогою лекцій, – розповідає Тетяна Петрівна. – Вони не можуть бути донорами за віком – але на час їх повноліття знатимуть, що можуть врятувати життя інших, здавши кров. А мене особисто до кроводачи підштовхнуло те, що саме в такі кризові моменти в суспільстві я гостріше відчуваю потребу других людей у допомозі з мого боку. Зараз ніхто не відміняв операцій, онкологічних захворювань, важких пологів, аварій. Але багато людей у паніці і не приходять до центру крові, можуть бути перебої з кров’ю. Значить, потрібно допомогти. Дуже сподобався відповідальний підхід персоналу – всі у масках, скрізь антисептик для обробки рук, все дуже чисто, люди заходять з інтервалом, дотримуються дистанції – тому почуваєш себе в безпеці. Дуже сучасний центр, все швидко і приємно.
ДО НОВИХ ВИКЛИКІВ – ГОТОВІ!
Як не лише здати кров самим, а й разом з однодумцями організувати благодійну акцію в період карантину – знають наші постійні координатори донорського руху, які вже спробували себе під час нових викликів.
– Найбільша проблема зараз – те, що донори не можуть доїхати до центру крові, – говорить координатор донорського руху, волонтер Сумської обласної організації товариства Червоного Хреста України Вікторія Стеценко. – Тому зараз зібрати вдалося небагато людей. На майбутнє ми разом із закликом «Підвези медика!» запустили кампанію «Підвези донора!» – щоб усі, хто може, допомагали донорам дістатися центру крові. На сьогодні вже відгукнувся ветеран АТО, який не є донором, але готовий допомогти дістатися центру крові. Тож плануємо наступного тижня більш масову акцію. Приєднуйтесь!
ЧЕРВОНЕ – ЦЕ ЛЮБОВ !
– В такий складний час ми показали, що можемо єднатися навколо спільної справи, – підсумувала координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – Людей зібрало не просто донорство, а прояв справжнього патріотизму, готовності допомагати іншим. Це і єлюбов до свого народу та землі, на якій він живе. І я щиро сподіваємося, що ця епідемія добра продовжуватиметься і ми спільними зусиллями гідно вийдемо зі складної ситуації. Наші реципієнти не повинні залишитися без допомоги – це головне!