“Голос крові – ми українці!” Підсумки року.

16 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Виховувати донорську культуру потрібно з дитинства. Саме тому вже кілька років Сумський обласний центр служби крові активно співпрацює з Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю . Талановиті вихованці центру беруть участь у конкурсах СОЦСК, вітають донорів зі святами, створюючи листівки, плакати, проводячи флешмоби, організовуючи розважальні програми для донорів у СОЦСК 💝.

🎉 Три роки тому з цієї роботи виріс проект «Голос крові: ми – українці!», який став наймасштабнішим не лише на Сумщині, а й для позашкілля всієї країни.

ВІД КРАЄЗНАВСТВА ДО МОДЕЛЕЙ ТЕХНІКИ

🔰 «Голос крові» – довготривалий проект, який проводиться за підтримки Департаменту освіти і науки Сумської ОДА і розрахований на кілька років – з 2017 до 2021. Він направлений на те, щоб виховувати у дітей патріотизм через конкретні справи. Однією з них залишається пропаганда донорства і участь у заходах для донорів 😍. А чим ще займаються талановиті школярі області 👧🧑в рамках проекту, можна було почути і побачити на обласному форумі патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Голос крові: ми – українці!», участь у якому взяли понад 200 учнів – переможців районних та міських етапів експедицій, конкурсів, походів, що відбувалися в рамках проекту.

– До участі в заходах проекту долучилися понад 42 тисячі дітей, – підбиваючи підсумки року роботи проекту, розповіла директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, яка і сама є благодійним донором крові.💖 – Вони взяли участь в 165 різноманітних заходах, тематика яких відповідала напрямам Проекту: пошуково-дослідницькому, художньо-мистецькому, волонтерсько-благодійному, національно-родинному.

🔰 Учні відвідували екскурсії, виготовляли макети української садиби та досліджували українську сорочку, опікувалися сім’ями бійців АТО, виготовляли моделі техніки, що полегшує побут військовослужбовців Збройних Сил України в польових умовах, проводили пошуково-дослідницьку роботу, брали участь у всеукраїнських конкурсах молодіжних інноваційних проектів та науково-дослідницьких робіт, пленерах, фестивалях, флешмобах, концертах та інших заходах. Дуже плідною була і співпраця з Сумським обласним центром служби крові. І ми бачимо – у нас росте небайдужа молодь, якій це цікаво. Це – справжнє майбутнє нашої країни 🇺🇦! Звичайно, такий проект має продовжуватися.

 Учасники форуму не лише брали участь у цікавому квесті, інтерактивній грі та інших цікавих активностях, але й побували на екскурсії у Сумському обласному центрі служби крові, та винесли звідти безліч вражень. А ще під час форуму діяла виставка «Козацька кров – цілюща сила!», роботи для якої підготували юні художники народної студії образотворчого мистецтва «Світ фарб» СОЦПО та РТМ.

НАГОРОДИ ОТРИМАЛИ ВСІ

🔰 Ідея конкурсу робіт «Козацька кров – цілюща сила» виникла, коли СОЦСК готувався до акції з такою назвою, приуроченої до Дня українського козацтва 🎉. Як виявилося, в інтернеті майже відсутні зображення козаків, які могли б стати символом мужності і незламності козацького духу. Тому юним художникам запропонували взяти участь у конкурсі на цю тему.

 Виставка робіт вихованців народної студії образотворчого мистецтва «Світ фарб» стала одним з понад 20 благодійних заходів, проведених в рамках акції
«Козацька кров – цілюща сила!».

 – Ми без роздумів погодились, адже це дійсно цікава тема, – каже керівник студії «Світ фарб» Ольга Москаленко. – Ми за час роботи навіть історію України вивчили, щоб точно передати сюжети із життя козаків!

🔰 Юні художники із задоволенням презентували свої роботи учасникам і гостям форуму:

 – Свій малюнок я намалювала, бо обожнюю тему козацтва. Він символізує силу та мужність чоловіків, і це є провідною думкою мого малюнку. Я із задоволенням долучилась до акції, щоб донори приходили в центр крові, дивились на образ козака і хотіли б бути схожими на них, – розповідає Аліса Мовчан.
 – Я довго вивчала життя козаків і вирішила, що краще намалювати щось із їхньої буденності. З моєї картини можна дізнатись про те, що вони жили у Запорізькій Січі, носили довгі шаблі і завжди були готові до бою, – ділиться з нами Харченко Кіра.
 – Я зобразила козаків в степу, їхній корабель, який називали чайка. Мені подобається малювати сюжети з життя людей. А в цій темі великий простір для моєї фантазії, – говорить Закаблук Ліза.
 – Я дивилась багато різних картин: як козаки пишуть листа, знамениті битви, їхній одяг. Мені захотілось поєднати два сюжети в одній картині. Намалювала б улаву, як символ сили і слави. На другому плані зобразила церкву, бо вони були віруючі. Близько 24 годин я витратила на створення цього малюнку і дуже сподіваюсь, що донорам він сподобається, – говорить юна художниця Юпа Софія.

 Коли в рамках проекту «Голос крові: ми – українці» СОЦСК та СОЦПО РТМ проводили літературний конкурс для школярів, визначити переможців було дуже важко, адже по-справжньому гарних робіт було набагато більше, ніж призових місць. Тому цього разу було прийнято рішення нагородити усіх учасників виставки, які вклали в роботи всю свою фантазію та майстерність. Юні художники отримали грамоти і солодкі подарунки.

КОЛИ КРАЩІ ДРУЖАТЬ З КРАЩИМИ

 – Наш центр позашкільної освіти – найкращий в Україні, а центр служби крові – найкращий у світі. І коли кращі дружать з кращими, роблять щось спільне – виходить все ідеально. Всі картини такі красиві, самобутні. Я вкотре кажу, діти Сумщини – найталановитіші, – говорить куратор акції та координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко.

🔰 Козацька тема продовжилася і під час форуму. Велике враження на всіх присутніх справив виступ вихованців гуртка «Джура» – рою «Побратими». Виконана ними композиція «Рідна країна» стала яскравим фіналом форуму. А співпраця СОЦСК і СОЦПО РТМ продовжується, тож попереду – нові цікаві ідеї та їх втілення майбутніми донорами.