ГОРДІСТЬ ДОНОРСЬКОЇ СТОЛИЦІ!

15 Червня 2020

Головна Новини Важливі новини

Загальновідомо, що Суми – це донорська столиця. Тут вже понад 10 років працює за європейськими технологіями найсучасніший центр крові в Україні, здійснюється найбільше донацій на тисячу населення, тут проживає більше третини всіх Заслужених донорів України, і більше тисячі Почесних донорів. І напевне це якось пов’язано, що тут, у місті над Пслом, міська влада всіляко підтримує донорів, дає їм місцеві пільги та матеріальну допомогу на оздоровлення і не з чуток знає, як це – ділитися власною кров’ю. Міський голова Сум Олександр Лисенко поміж безлічі важливих справ знаходить час для донації, адже він – активний благодійний донор. А донор донора завжди зрозуміє, недаремно ж обоє дарують життя.
Оскільки під час карантину масові заходи заборонено, напередодні Міжнародного дня донора мер Сум провів урочисте привітання донорів у стінах міської ради.

– Я відчуваю себе головою не просто міста Суми, а донорської столиці, – зазначив Олександр Лисенко. – Я знаю, що на сьогодні в нашому місті здійснюється 232 донації на тисячу населення. На другому місця – одне з міст США, де ця цифра сягає 116. Причина такої активності одна – коли ми здаємо кров або плазму, ми думаємо не про себе, а про тих, кому потрібні ліки. Я не знаю, як визначити найкращих донорів – у нас всі достойні і мають однакову мету й одну ціль – рятувати людей. Я є донором, і я знаю, що відчуваєш, коли вперше здав кров або плазму і став членом такого величезного колективу однодумців. По праву можна вважати, що День донора крові – свято кожного з містян, тож я щиро вдячний усім донорам. Бажаю, щоб ми всі пишалися тією справою, яку зробили разом. Не знаю, чи можна бажати нових успіхів, але нових донацій я вам бажаю!

ЛЕГЕНДА ДОНОРСЬКОГО РУХУ

Почесний донор України Валентина Сіпко-Покуленко – це не просто улюблена сумчанка мера, а людина, яка зробила для донорського руху в Сумах дуже багато! Вирішуючи проблеми донорів, вимагаючи для них пільг, представляючи їх інтереси, Валентина Петрівна ніколи не жалкувала часу та сил – адже знала, що ця справа – найважливіша! Напередодні Дня донора Олександр Лисенко вручив Валентині Петрівні відзнаку «За заслуги перед містом», а СОЦСК нагородив її дипломом «Легенда донорського руху».

– Я хочу сказати велике дякую міському голові, який завжди іде назустріч потребам донорів, – каже Валентина Сіпко-Покуленко. – Скільки я до нього зверталася, чула у відповідь одне: «Треба – значить, буде!». Тож вклоняюся вам перед усіма за ваше ставлення до донорів!

У НАС – НАЙКРАЩА МОЛОДЬ!

Також Олександр Лисенко відзначив нагородами тих, хто не лише сам здає кров, а й закликає до цього інших, знайомих і незнайомих, друзів, колег, знайомих, родичів, підписників у соцмережах. Власним прикладом показує, що донорство – це не боляче , не складно і повністю безпечно, організовує благодійні акції по збору компонентів крові, інструктує бажаючих здати кров щодо підготовки до процедури… Безумовно, координатори донорського руху в Сумах заслуговують найвищих нагород – адже вони докладають титанічних зусиль для збільшення кількості донорів.
Про цих людей говорила у своєму вітальному слові і директор центру крові Наталія Трофименко:

– Я хочу, щоб ті, хто буде сьогодні дивитися новини, звернули увагу на обличчя цих молодих людей. За кожним з них стоїть 10, 20, 50 донорів, які вперше прийшли до нас завдяки їм. Це та молодь, яка під час карантину приходила пішки через все місто, щоб здати кров. Саме завдяки їм у нас не було затримок з видачею компонентів крові ні на одну годину. І я хочу сказати, що препарат «Біовен», який виготовляється з вашої плазми, вже пройшов перший етап клінічних випробувань і довів свою ефективність при лікування хворих на корона вірус. Ваша плазма вже зараз рятує життя!

– Ми – найкращі!, – відзначила координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – У нас найкраще місто, найкраща молодь, найкращі донори – і найкращі люди.

#НОВАКРОВ2020: НОВИЙ ФОРМАТ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ!
Користуючись нагодою, донори і представники СОЦСК обговорили з міським головою свої пропозиції і плани до Дня міста, розповіли про враження від поїздки на завод компанії «Біофарма» у Білій Церкві, а організатори фестивалю #НОВАКРОВ2020 Анна Горпинич і Наталя Гончарук презентували цей перший в Україні донорський фестиваль в онлайн-форматі і розповіли про його попередні результати.
– В певний час я вирішила, що фестивалю не буде – бо карантин. Але Наталя Гончарук згенерувала ідеї, які ми зараз втілюємо, – розповіла голова ГО “NOVA КРОВ” Анна Горпинич. – І маємо великий відгук населення – в рамках фестивалю вже понад 20 людей вперше прийшли до центру крові і стали донорами. Я переконана, що коли в якомусь процесі людина отримує першим позитивний емоційний досвід, вона буде повторювати цей процес. Також у битві малюнків вже взяли участь понад 20 малюнків від дітей і дорослих, це дуже круто. Ми вдячні СОЦСК за підтримку, поради, дружнє плече. Дуже приємно, що в Сумах є такий центр, який бере на себе не лише заготівлю крові, а й соціальну місію – виховувати наступне покоління донорів.

– Карантин допоміг нам перейти в новий формат онлайн, – пояснила координатор донорського руху Наталя Гончарук. – Його особливість – що після двотижневої активної фази наш фестиваль буде жити й далі, адже весь створений нами контент залишається в мережі – і будь-яка людина, зацікавившись донорством, зможе його переглянути.

Учасники зібрання привітали першого Почесного донора у виконавчих органах міської ради, – заступника директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталію Кудімову. СОЦСК вручив диплом компанії, дружньої до донорства ТЦ MOST, який взяв активну участь у заохоченні донорів подарунками. А головну відзнаку у цей день отримав мер донорської столиці Олександр Лисенко – який відсьогодні має статус «Влада, дружня до донорства». І справді – Суми є єдиним містом в Україні, яке знизило для Почесних донорів вартість комунальних послуг, дало їм можливість безкоштовно пересуватися комунальним транспортом та щороку виплачує допомогу на оздоровлення. Хіба ж це не доказ того, що влада бачить донорів, знає про їх потреби і по можливості підтримує?