«ХОЧЕТЬСЯ КОМУСЬ ДОПОМОГТИ!»

08 Травня 2020

Головна Новини Загальні новини

8 травня в Сумському обласному центрі служби крові видалося дуже символічним – напередодні Дня Перемоги у стінах центру зібралися на благодійну кроводачу міцні чоловіки у військовій формі. Для того, щоб поділитися компонентами крові з тими, хто їх потребує, військовослужбовці в/ч 2276 Національної Гвардії України приїхали до Сум з Охтирки, де базується частина. Благодійна акція виконувала одразу дві задачі – солдати строкової і контрактної служби  та офіцери здавали компоненти крові і одночасно в ході донації проходили тестування на антитіла до коронавірусної інфекції.

  • Командування військ вирішило провести всегвардійську акцію по здачі крові для боротьби з коронавірусною інфекцією напередодні Дня Донора, – розповідає заступник командира в/ч 2276 по роботі з особовим складом, майор Святослав Білейчук. – В нашій частині виявили бажання взяти участь понад 60 людей. У зв’язку з необхідністю дотримання карантинних обмежень та забезпеченням службових задач, ми вирішили розділити бажаючих на кілька поїздок. Сьогодні до Сум прибули 26 військовослужбовців нашої частини. Більшість з них раніше не були донорами. За три дні до донації з кожним з них був проведений інструктаж, в ході якого надавалися рекомендації по підготовці до здачі компонентів крові, тож акція минула успішно.

Сержант Сергій Давидов раніше ніколи не був донором, але на пропозицію здати компоненти крові погодився одразу:

  • Погодився, чому б і ні? Хочеться комусь допомогти, може це буде для когось допомогою. Дуже сподобався центр крові, тут так гарно, незвично, цікаво. Можна й ще здавати…

А от старший солдат Анатолій Смірнов вже має донорський досвід:

  • Здавав кров 3-4 рази, в Охтирській лікарні, в Харкові. Просили здати для хворих – і я здавав. Зараз запропонували – і теж вирішив здати, людям це потрібно.

Акція військових має особливе значення зараз, у період карантину, коли донорів обмаль і працівники центру докладають чимало зусиль, щоб забезпечувати лікувальні заклади області компонентами крові.

  • Потреба у компонентах крові є завжди, і звичайно, в карантин вона тільки збільшується, – говорить завідуюча відділом медичного обстеження та комплектування донорських кадрівСОЦСК Антоніна Бабинець. – Адже хворих, яким потрібна кров, не стає менше, а от донорам важко дістатись центру крові, багато хто не може це зробити. Тому ми дуже вдячні таким організаціям, як військова частина 2276, які у цей складний час знаходять можливість допомогти тим, хто потребує компонентів крові.