«І ДОДАТКОВІ ЗНАННЯ, І ПРОФОРІЄНТАЦІЯ»

14 Вересня 2021

Головна Новини Загальні новини

Наш центр завжди з радістю  проводить екскурсії – як для школярів, так і для студентів, гостей з різних організацій, інших областей та навіть країн. Адже ми маємо унікальний досвід, яким завжди прагнемо ділитися, аби кожен наш відвідувач знав: донорство в сучасних умовах Biopharma Plasma Суми – це корисно і безпечно, а існування в Україні закладів служби крові європейського рівня – цілком можливе.

Ось і сьогодні нас відвідали студенти першого курсу Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, які отримують освіту за спеціальностями «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» та «Біологія».

  • Вже кілька років наш університет готує не лише вчителів біології, а й спеціалістів-біологів, – пояснює кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біології та методики навчання біології природничо-географічного факультету СДПУ ім. А.С. Макаренка Світлана Генкал. – І цю екскурсію ми проводили, щоб показати студентам сучасні досягнення біології й медицини, де може працевлаштуватися людина, що отримала освіту біолога – адже в центрі працюють не лише медики за освітою, а й біологи.

Під час екскурсії студенти пройшли шляхом донора, побачивши всі його етапи, а також дізналися, як зібрана кров розділяється на еритроцитну масу і плазму, як компоненти крові проходять лейко фільтрацію, побачили шокову заморозку плазми і умови її зберігання на карантині, а також відділ експедиції, звідки компоненти крові відправляються до лікувальних закладів.

  • Для студентів це було і цікаво, і корисно, – зазначила Світлана Генкал. – Адже вони на практиці побачили, як застосовуються знання з цитології, гістології тощо, отримали нові знання. Екскурсія була пізнавальною і з професійної точки зору, і як для потенційних донорів крові. Ми були просто у захваті від обладнання, обстановки, організації роботи – тут все на найвищому сучасному рівні!