«…І утішиться серце, коли поєднав ти життя і червону лінію порятунку!»

11 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Шановні і дорогі наші донори! Як і обіцяли, ми починаємо знайомити вас із переможцями літературного конкурсу «Червона лінія порятунку» та їх творами – адже вони присвячені саме вам  і з вдячністю розповідають про вашу місію.

Нагадаємо, у конкурсі, підсумки якого були підведені у Всесвітній день донора, взяли участь понад 5 тисяч школярів  області. Це спільний проект Сумського обласного центру служби крові та обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, мета якого – виховання донорської культури у підростаючого покоління. Переможці конкурсу отримали цінні призи  від інвестора СОЦСК – компанії «Біофарма» .

Серед учасників, роботи яких викликали найбільший інтерес журі та гостей свята – ЄЛИЗАВЕТА ШЕВЦОВА з Великої Писарівки . Ліза перейшла в 11 клас, темою донорства цікавилася і раніше, тому з задоволенням відгукнулася на пропозицію вчителя вищої категорії, старшого вчителя Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. героя Радянського Союзу І.М. Середи Катерини Обідець, взяти участь у конкурсі «Червона лінія порятунку». І недарма – вірш Лізи «Гімн на честь донора» отримав Гран-Прі конкурсу . Але Катерина Олександрівна, яка завжди підходить до роботи з учнями креативно, запропонувала учням ще одну цікаву ідею – зняти відеоролик , у якому цей вірш буде озвучено. Друзям Лізи ця думка сподобалася – і серед надісланих на конкурс матеріалів з’явився чудовий відеокліп 🎬, який ми радимо обов’язково переглянути тут https://www.facebook.com/sumykrov/videos/445817279329668/. Спонсор конкурсу прийняв рішення нагородити креативних творців відео спеціальним призом.

«ХОТІЛОСЯ, ЩОБ НАША ПРАЦЯ ДОПОМОГЛА ЛЮДЯМ…»

– Чому вирішили взяти участь у конкурсі? – запитуємо у Лізи Шевцової.
– Тому що зараз в Україні проблема з кількістю донорської крові. Ідуть воєнні дії – кров потрібна пораненим. Багато людей потрапляють в аварії або страждають на тяжкі захворювання. Їх теж можуть врятувати тільки донори. Тому потрібно, щоб донорів було більше.
– Ти давно пишеш вірші?
– Пишу давно, але дуже рідко. Ця тема викликала інтерес, бажання допомогти – тому з задоволенням писала про донорів.
– Довго працювали над створенням ролика?
– Два дні. Один – репетирували і підбирали одяг, а вже наступного дня знімали.
– Сподівалися на перемогу?
– Це було передусім дуже цікаво – працювати над такою темою. І хотілося, щоб наша праця допомогла, щоб хтось, побачивши це відео, справді вирішив стати донором. Це було для нас головним. Хоча, звичайно, стати переможцями теж дуже приємно. До речі, своєї головної мети ми досягли – несподівано для себе. Знятий нами матеріал монтувала у ролик донька нашої вчительки, Наталія – студентка медичного факультету СумДУ. І вона була настільки вражена, коли побачила це, що виконавши цю роботу, наступного дня пішла до СОЦСК і вперше здала кров.

«НАША ПОДРУГА НАПИСАЛА ДУЖЕ ЗВОРУШЛИВІ СЛОВА…»

Ми поговорили з усіма юними акторами, які взяли участь у створенні ролика.
– Наша подруга написала дуже зворушливі слова на тему донорства, – розповідає 10-класник Дмитрій Гордієнко. – Тому ми вирішили їй допомогти, разом придумали, як це буде виглядати, а Катерина Олександрівна нам допомагала. Перемога була дуже несподіваною для нас, якщо чесно – але це дуже приємно, що нашу працю так оцінили.
– Ліза прочитала нам свій вірш – і мені дуже сподобалося. Я раніше читала про донорство, тут випав такий шанс – тому й вирішила допомогти, – ділиться 11-класниця Аліна Сусідка. – Дуже хотілося перемогти – і ми дуже раді, що так сталося.
– Ми з цією групою були учасниками агітбригад, працювали разом, тому я з задоволенням взяла участь у новій роботі, – розповідає шестикласниця Юлія Новоселова. – Я цікавилася цією темою – було дуже жалібно, хотілося допомогти людям, особливо нашим військовим. Перемога була дуже несподіваною, але я вірила в свою команду і хотіла, щоб вона перемогла. У школі нас привітали, сказали, що ми молодці.

І головне сам вірш Єлизавети Шевцової , який, сподіваємося, стане мотивацією для багатьох донорів.

Гімн на честь Донора!

Заради сьогодні і майбуття
Стань донором! Врятуй чиєсь життя!

Ти не цар і не Бог, ти не волхв і не маг,
Утім сила твоя – у безмежній любові!
Чиясь доля в твоїх небайдужих руках
І величний твій вчинок, бо ти – донор крові!

Мати й батько дитині дарують життя,
Як коштовність найвищого в світі ґатунку,
Оберегом невидимим у майбуття
Тихо в’ється Червона лінія порятунку.

Доля наша, мов свічка на вітрі горить,
Нехай лихо ніяке її не задує!
Вирішальною іноді стане і мить,
Коли крапля червона когось порятує.

Невблаганно в турботах спливає наш час
І нам навіть усім не спадає на думку,
Що у вирі життя усе ж є серед нас,
Хто проводить Червону лінію порятунку!

Ти не волхв і не Бог, проте можеш і ти
Стати донором крові – янголом-охоронцем,
І можливо колись комусь допомогти
І зробити щасливим у світі під сонцем!

Долучаймося ж разом до донорських лав
Хай зрадіє колись хтось такому дарунку,
І утішиться серце, коли поєднав
Ти життя і Червону лінію порятунку!