«ЕлІТний приклад» підтримала Асоціація молодих донорів України

21 Жовтня 2016

Головна Новини Загальні новини

20 жовтня студенти факультету електроніки та інформаційних технологій СумДУ продовжили акцію «ЕлІТний приклад» по здачі компонентів крові для онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. Їх підтримала координатор Асоціації молодих донорів України в Сумській області Тетяна Гніденко:
– Ми втілюємо в життя масштабний проект «Донор_UA», зареєструвавшись у базі якого донори і реципієнти можуть знайти один одного, пропагандуємо безоплатне донорство. Дуже приємно, що студенти ініціюють свої власні акції по безоплатній здачі крові на користь хворих, адже в цьому є велика потреба. Самі ж студенти отримують вичерпну інформацію про стан свого здоров’я і задоволення від доброї справи.
– Ми планували провести цей захід на початку літа, до Дня донора – але тоді це співпадало з сесією – розповідає організатор акції «ЕлІТний приклад» Ганна Ковнер. Влітку я сама стала донором – просто прийшла до центру крові, здала кров і зрозуміла, що це не так уже й складно чи страшно. Тоді вирішила, що обов’язково повернуся сюди з товаришами. Зразу не планували, куди саме має піти здана нами кров – але дізналися, що зараз найбільше її потребують діти з обласної лікарні. Відвідуємо центр крові протягом місяця, на наступному тижні відвеземо зібрані довідки про здачу крові в онкогематологічне відділення СОДКЛ, щоб діти могли отримати кров безкоштовно. Звичайно, хотілося б, щоб нас було більше. Я здогадувалася, що в першій акції візьмуть участь одиниці у порівнянні з загальною кількістю студентів, і приблизно так воно й вийшло. Хтось боїться голок і уколів, хтось думає про те, що йому може стати погано, людям заважають всякі страхи й десь почуті дурниці – але ми вже знаємо, що багато студентів згоджуються здати кров, коли товариш пропонує їм зробити це разом. Тому ті, хто здав кров у ході акції, є дуже важливим прикладом для інших. Тим більше, що вони вже й самі переконалися, що нічого страшного в цьому немає, і збираються продовжувати донорську діяльність. Нам це нескладно – а для когось наша кров буде безцінною допомогою.
– Просто чудово, що молодь розуміє важливість донорства і готова брати в ньому участь, – каже директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко. – Медичні заклади Сумської області, на жаль, постійно потребують препаратів крові. Кров нічим не можна замінити, для багатьох пацієнтів вона означає життя. Тому ми завжди маємо потребу в донорах – і намагаємося зробити все, щоб у них залишалося найкраще враження про наш центр, і вони приходили сюди знову. А молоді, здорові люди – це найкращі донори.