«Твоя кров – рятівна»

24 Вересня 2016

Головна Новини Загальні новини

23 вересня у Сумському обласному центрі служби крові проходила Всеукраїнська акція «Твоя кров – рятівна», ініційована Асоціацією молодих донорів України. Акція присвячена професійному святу Державної служби з надзвичайних ситуацій. У ній уже прийняли участь львівські та миколаївські рятувальники, а тепер до них долучилися кілька десятків  сумчан.  Бажання здати кров та плазму для тих, хто її потребує, висловили багато працівників служби – адже вони щодня мають справу з людським горем, бачать жертв пожеж і катастроф, які потребують не лише  їх допомоги, але й донорської крові.

В управлінні ДСНС в Сумській області працює чимало донорів, які регулярно здають компоненти крові на користь тих, хто її потребує в медзакладах області.  Але вони відвідують центр крові за власним графіком. Переважна більшість учасників акції здавали кров уперше.

– Завжди хотіла здавати кров, – розповідає диспетчер міського відділу управління ДСНС Ірина Дяченко. – Але була в одній декретній відпустці, потім, майже зразу, в іншій, часу не вистачало. А тепер вийшла на роботу – і тут якраз акція. Я вирішила взяти в ній участь зразу, як тільки почула оголошення. І хочу здавати кров і далі.

– Я здаю кров уже кілька років, – каже начальник відділення засобів зв’язку Олексій Ткаченко. – Вперше робив це, щоб допомогти комусь із знайомих , – вже не пам’ятаю навіть, кому. А потім уже хотілося допомагати всім, кому це може знадобитися.

– Ми дуже вдячні всім учасникам акції, – каже лікар-трансфузіолог СОЦСК Владислав Світайло. – Вони щодня рятують людей, і сьогодні, знаходячись не на роботі, лише за покликом серця теж врятували не одне життя.  І може десь через тиждень  чи два лікар вийде з операційної  до родичів пацієнта і скаже: «Все добре». І це буде заслугою донорів, які навіть не знатимуть, кого врятувала їхня кров.

На пам'ять про акцію всі донори отримали браслети від Асоціації молодих донорів.