КАЛИНА І КРОВ – РЯТУЮТЬ ЧЕРВОНИМ

24 Листопада 2020

Головна Новини Важливі новини

Калина – не просто джерело корисних вітамінів та мікроелементів і еліксир здоров’я при багатьох захворюваннях, а й символ України та української мови, оберіг чистоти і невинності, побратимства і щирого кохання, материнства, пам’яті про померлих тощо. Тому  Недригайлівське земляцтво у м.Суми обрало цю чудову рослину, щоб нагадати жителям області про сторіччя нашого видатного земляка – Дмитра Білоуса. За задумом організаторів, 100 кущів калини, присвячених цій події, мають бути висаджені у місцях, пов’язаних з пам’яттю поета, а також тих, що мають особливе символічне значення. Одним з них стала територія Сумського обласного центру служби крові.

  • Карантин і епідемія не дали повною мірою здійснити задумане, але 9 листопада, у день української писемності та мови ми висадили калину у селі Курмани, де народився поет, передали в Ромни, привезли в Суми і висадили тут у кількох локаціях, у тому числі – біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, – розповідає голова Недригайлівського земляцтва у Сумах , журналіст Ірина Панасенко. – А сьогодні висаджуємо її біля центру крові – і це також дуже символічно. Калина має червоний колір, як кров, вона є справжнім народним цілителем для хворих і рятує їм життя, так як і компоненти крові. А ще вона підтримує сили донорів і допомагає їм відновитися. І звичайно, нагадуватиме їм про красу і багатство рідної землі.

Почесне право висадити калину біля Biopharma Plasma Суми було надано директору СОЦСК Наталії Трофименко, директору Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Ларисі Тихенко, чемпіонці світу зі стрільби з лука Поліні Радіоновій, студентам вищого училища мистецтв та культури ім.Д.Бортнянського Софії Наталусі та Михайлу Новокшанову, волонтерам, координаторам донорського руху Миколі та Ірині Совенкам, Ксенії Гриник, учасниці шоу «Наречена для тата» Вікторії Гончаренко та членам земляцтва. Також, користуючись нагодою, подарунки від Biopharma Plasma Суми були вручені Поліні Радіоновій та СОЦПО РТМ в особі директора Лариси Тихенко. Після висадки калини волонтери відправилися на благодійну донацію, поєднавши таким чином кров і її рослинний символ.

«МИ ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ!»

Традиційно учасниками багатьох заходів у СОЦСК є вихованці обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.  П’ять років тому центри служби крові та позашкільної освіти започаткували спільний масштабний проєкт «Голос крові: ми – українці!», в рамках якого щороку проводяться десятки заходів різноманітного спрямування, об’єднаних любов’ю до рідної землі.

  • Ми не готуємо майбутніх донорів, ми виховуємо патріотів України!, – підкреслює директор ОЦПО РТМ Лариса Тихенко і зазначає, що за 5 років роботи проекту в його роботі взяли участь понад 60 тисяч школярів області.

На знак вдячності за плідну і корисну співпрацю  Biopharma Plasma Суми підготувала для центру позашкільної освіти особливий подарунок, який було вручено Ларисі Тихенко після висадки калини на території СОЦСК. Під час спільної роботи вихованців центру, СОЦСК і координаторів донорського руху в Могриці, керівник дитячої групи обмовилася про обладнання, якого гостро не вистачає закладу.  Тепер цю проблему вирішено.

  • Сьогодні, коли наша робота стає все більш дистанційною, ми маємо гостру необхідність у відповідному технічному супроводі, і дуже вдячні центру крові за допомогу у вирішенні цього питання. Я мрію дожити до того часу, коли весь бізнес буде таким же соціально відповідальним, як Biopharma Plasma Суми. Адже діти виховуються не словами, а нашим особистим прикладом, і цей приклад має бути достойним, – говорить Лариса Тихенко.

 

ЗЙОМКИ МОЛОДІЖНОГО СЕРІАЛУ – У BIOPHARMA PLASMA СУМИ

Cтудентам вищого училища мистецтв та культури ім.Д.Бортнянського Софії Наталусі та Михайлу Новокшанову ще немає 18-ти, але вони – теж активні пропагандисти донорського руху. Причому про донорство вони розповідають не самим звичайним способом – через серіал на Ютуб-каналі Софії, який має понад півмільйона підписників.  Серіал «Перемены» присвячений шкільним справам і коханню, тож і глядачами його є молодь. Зараз Софія і Михайло відзняли третій сезон – 14 серій, які з нетерпінням чекали підписники. У двох з цих серій можна побачити і Biopharma Plasma Суми – за задумом авторів, для порятунку одній з їх героїнь була терміново потрібна кров, тож інші герої (а з ними – і глядачі) мали можливість побачити, як заготовляються компоненти крові, і поспілкуватися з донорами.

Соня і Міша розповіли, що побачене їх вразило, і вони теж хочуть стати донорами після 18-ти років. А ще вони щиро вдячні за те, що  їм пішли назустріч і дозволили провести зйомки у центрі крові.

СУМЧАНИ ЗДАЮТЬ «КОВІДНУ» ПЛАЗМУ, ЩОБ ДОПОМОГТИ БУДИНКУ МАЛЮКА

Один з кущів калини, висадженої на території Biopharma Plasma Суми до 100-річчя нашого земляка, українського поета Дмитра Білоуса – волонтерський. Його посадили волонтери та координатори донорського руху, які зібралися на чергову благодійну акцію на користь онкохворих малюків. Микола та Ірина Совенки – давні друзі центру крові, які залучили до донорства та його популяризації всю свою велику родину, започаткувавши донорську династію, і регулярно розповідають про свій донорський досвід друзям та знайомим як особисто, так і на сторінках соцмереж. Завдяки прикладу  родини Совенків, благодійними донорами стали вже сотні людей, і не лише в Сумах, а й в інших областях і навіть країнах. Також участь у  висадці калини взяли  учасниця шоу «Наречена для тата» Вікторія Гончаренко та відома сумська волонтерка Ксенія Гриник. Всі вони продовжили захід у донорських кріслах, всього ж у благодійній акції взяли участь 13 донорів.

  • Я давно знала про донорство і мріяла стати донором, – розповідає Ксенія Гриник. – Більше року тому побувала в центрі крові, побачила все на власні очі – і почала допомагати доносити інформацію про донорство. Сама на той момент здавати кров ще не могла – бо годувала дитину. І ось нарешті дочекалася – 25 серпня я вперше здавала плазму! Чому мені так хотілося стати донором? Бо це не складно, не боляче, не затратно – і повністю безпечно. До того ж були причини, пов’язані зі здоров’ям, адже відомо, що донорство допомагає вирішити ряд проблем. Ну і головне – якщо ти волонтер по життю, по суті – то намагаєшся використати кожну можливість комусь допомогти, у тому числі – і донорством.

 

Здаючи компоненти крові, ми надаємо таким чином благодійну допомогу. Це можна робити різними способами. Ось, наприклад, подружжя Гуцанів – Сергій і Наталія, з якими ми познайомилися на донорських акціях, дізналися про можливість здавати плазму з антитілами до коронавірусу за підвищеною ціною – близько тисячі гривень за донацію. І вирішили передавати ці кошти на благодійність – зокрема, на ремонти в Будинку Малюка. Справа в тому, що більшість благодійників вважає, що туди, де є діти, потрібно нести цукерки і памперси, а великі проблеми таких організацій залишаються непомітними для громадськості. Та й хто зможе взяти на себе придбання матеріалів і робіт на великі суми? Але коли є координатор, який збирає кошти і замовляє ремонт, а потім звітує за витрати – це цілком реально, і саме так мені вже вдалося здійснити ремонт коридору у закладі. Зараз збираємо кошти на інший ремонт, не менш потрібний. Тепер я знаю і буду розповідати людям ще й про таку можливість – здавати плазму за гроші, щоб таким чином допомагати Будинку Малюка. Це особливо актуально, коли мова йде про плазму людей, що перехворіли на коронавірус.