Католицька громада здає кров та плазму для онкохворих дітей

30 Березня 2017

Головна Новини ЗМІ про нас

Серед донорів Сумського обласного центру крові є настоятель костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії у м. Суми отець Войцех Стасєвіч, спеціаліст з альтернативних джерел енергії, поляк Едвард Будни і навіть гість із з міста Колорадо-Спрінгс, США отець Павло Віка.

Як повідомив отець Войцех Стасєвіч, у костелі наразі проводиться власна благодійна акція, присвячена 25-річчю відродження парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії у м. Суми. Це – велике свято для парафіян і його відзначати передусім добрими справами, переконані вони.

«Це символічний дар, але дуже важливий, – здати кров як донори, – говорить Войцех Стасєвіч. – У нас регулярно здають кров більше 10 чоловік (те, що я знаю точно), але, гадаю, насправді їх більше. Сам я почав здавати кров ще коли був студентом у Польщі. І як тільки дізнався, що таке можливо і в Україні, в Сумах, відразу ж відвідав центр служби крові. Спершу здавав сам, потім до мене почали долучатися парафіяни. І донорство у нас постійно розвивається. Адже з людьми потрібно говорити про цю справу, бо багато хто думають, що це важко чи небезпечно. А коли дізнаються від своїх знайомих, як це насправді, – також хочуть спробувати».

Серед донорів – поляк Едвард Будни, спеціаліст з альтернативних джерел енергії (займається реконструкцією опалювальних систем, які мають працювати на енергії біомаси, сонця, вітру). Вже другий рік він перебуває у Сумах. Головна його мрія зараз – створити Польський дім у нашому місті, який би об’єднав культурний та благодійний напрямки, презентував би Польщу, польську культуру та мову. І паралельно був би місцем, де діти з бідних та неблагополучних сімей могли б прийти і цікаво провести час та отримати необхідну допомогу.

«Я здаю кров уже четвертий чи п’ятий раз, – розповідає Едвард. – Завжди для хворих дітей. Поки є здоров’я, потрібно допомагати іншим. Разом із настоятелем та парафіянами костелу до СОЦСК завітав і о. Павло Віка з міста Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, США. Він уже 22 роки щороку приїздить до Сум на храмове свято Благовіщення в костелі. А цього року приїхав, щоб узяти участь у святкових заходах з нагоди ювілею відродження парафії. Сумський центр служби крові йому дуже сподобався.

«Ваш центр – це справжній острів надії, – каже він. – У Колорадо-Спрінгс теж є донорський центр, куди приходить багато людей – і платних донорів, і волонтерів. Багато з них належать до різних церков і хочуть зробити добру справу, дати людям надію на життя. Адже без крові життя немає».

«Нам дуже приємно, що католики Сумщини відзначають своє велике свято акцією допомоги онкохворим дітям, – говорить заступник директора СОЦСК з питань маркетингу Олена Геренко. – Віряни парафії взагалі вирізняються своєю активною життєвою позицією, вони проводять велику кількість благодійних акцій, які давно вийшли за межі релігійної громади і стали загальноміськими. До того ж, акції сумських католиків відомі і на всеукраїнському рівні. І ми вдячні їм за те, що до цього широкого кола інтересів і напрямків благодійної роботи входить і донорство».

 

Джерело: http://sumynews.com/news-and-ideas/society/10146/katolytska-hromada-zdaie-krov-ta-plazmu-dlia-onkokhvorykh-ditei.html