КЛАСНА ГОДИНА – У ДОНОРСЬКИХ КРІСЛАХ

08 Вересня 2021

Головна Новини Загальні новини

Активні, завзяті і небайдужі студенти – це могутня рушійна сила для будь-яких звершень, у тому числі – і для розвитку донорства. Особливе місце серед них займають майбутні медики, адже вони будуть рятувати людські життя, у тому числі – і за допомогою компонентів крові, тож мають добре знати, як відбувається донація, який шлях проходять компоненти крові від донора до реципієнта, як досягається їх інфекційна безпека тощо.
Вчора до нашого центру завітали чудові молоді люди – студенти 4 курсу Сумського фахового медичного коледжу на чолі з куратором групи 4Фб, викладачем української мови і літератури Іриною Яценко. Наші нові донори навчаються за спеціальністю «лікувальна справа», це – останній рік їх навчання, і вже через рік вони будуть рятувати людські життя як кваліфіковані спеціалісти, у тому числі – і парамедики. Тож знайомство з роботою донорського центру було для них надзвичайно корисним.
– У нас була запланована виховна година до 30-річчя Незалежності, – розповідає куратор Ірина Леонідівна. – Враховуючи спеціальність групи, я завжди намагаюся, щоб виховання відбувалося не просто розмовами, а якимись конкретними справами. Наші студенти проводять акції допомоги онкохворим дітям, інвалідам з реабілітаційного центру, вони дуже ініціативні і милосердні, завжди готові зробити добру справу. І коли я запропонувала їм благодійно здати кров для маленьких пацієнтів обласної дитячої лікарні, вони відразу відгукнулися! З усіх бажаючих за показниками здоров’я змогли стати донорами 10 студентів. Всі вони залишилися страшенно задоволеними, і, повернувшись на пари, навперебій ділилися емоціями і враженнями від донації та перебування у центрі крові. Ми не очікували, що тут така позитивна атмосфера і так багато донорів, а приміщення центру – справжній шматочок Європи. Я впевнена, що серед тих, хто вперше спробував себе у якості донора, багато повернуться сюди знову, щоб здавати компоненти крові постійно