«КОЛИ Я СКАЗАВ, СКІЛЬКИ МИ ЕКОНОМИМО, ВСІ БУЛИ ВРАЖЕНІ»

12 Червня 2021

Головна Новини Важливі новини

Сумський обласний центр служби крові залишається єдиним в Україні зразком державно-приватного партнерства у цій галузі. І досвід такої співпраці виявився настільки успішним, що його приїжджають вивчати делегації з різних областей і навіть країн. Адже приватний інвестор вклав 3,5 млн. доларів в реконструкцію і оснащення закладу, який тепер відповідає найвищим світовим стандартам і є гордістю Сумщини.

  • Коли на нараді при Президентові України я розповів, що Сумщина має дуже розвинений донорський рух, що ми маємо величезну кількість Заслужених і Почесних донорів і 241 донацію на тисячу населення, багато учасників були дуже здивовані, – розповів голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко на урочистостях з нагоди Всесвітнього дня донора крові у Сумах. – А коли я розповів, що обласна рада не вкладає ні копійки в функціонування закладу, коли сказав представникам других областей, скільки ми економимо бюджетних коштів на такій моделі співпраці, представники інших областей були вражені – і дуже захотіли запровадити її у себе.

Суми є столицею донорства в Україні, і це склалося не само собою. Тут в залі сидять люди, які доклали до цього багато зусиль, патріоти своєї області і своєї країни.

Віктор Федорченко привітав усіх донорів і працівників СОЦСК і вручив активним донорам та координаторам донорського руху Почесні грамоти за вагомий особистий внесок у розвиток донорської справи, поповнення «Банку крові», багаторічну донорську допомогу, гуманізм, людяність, небайдужість до людського лиха та з нагоди святкування Всесвітнього дня донора крові, а директора Сумського обласного центру служби крові Наталію Трофименко нагородив цінним подарунком – іменним годинником.