Компенсації та пільги

Оплата донорам крові та її компонентів

650 мл плазми – 245 грн

750 мл плазми – 283 грн

800 мл плазми – 302 грн

450 мл крові – 170 грн

Тромбоцити – від 520 до 1200 грн

(в тому числі ПДФО та ВЗ)

Згідно Закону України “Про донорство крові та її компонентів” громадяни, які безоплатно здали кров 40 разів у максимально допустимих дозах або 60 разів  плазму крові в максимально допустимих дозах незалежно від часу їх здачі, набувають статусу Почесного донора України. Підставою для надання пільг є посвідчення Почесного донора України. Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знаку “Почесний донор України” затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.99р. № 796. Посвідчення і нагрудний знак вручаються особисто Почесному донору, а якщо це неможливо – довіреній особі.

Пільги донорам (згідно статті 2, 6, 8 Закону України “Про донорство крові та її компонентів”, № 240/95-ВР від 23.06.95р.)

  • В день здавання крові та (або) її компонентів донорам компенсується вартість обіду.
  • В день здавання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження донор звільняється від занять або від роботи на підприємстві незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.
  •   Після кожного дня здавання крові або її компонентів, зокрема у разі здавання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
  •   За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здавання крові чи її компонентів.
  •   У разі, коли за погодженням з керівництвом підприємства в день здавання крові донор був залучений до роботи, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
  •   У разі здавання крові або її компонентів у період щорічної відпустки, вона продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожен день здавання крові.

Додаткові пільги для Почесних донорів України – мешканців міста Суми

25% пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги без  урахування  доходів  громадян (згідно рішення сесії Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2661-МР).