«Кров рятує життя і дарує надію…»

11 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Продовжуємо знайомство з переможцями літературного конкурсу «Червона лінія порятунку», присвяченого донорам і донорству. Нагадаємо, у конкурсі, організованому Сумським обласним центром служби крові  та Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, взяли участь понад 5 тисяч маленьких жителів області.

Конкурс проводився у двох вікових групах. І однією з наймолодших його учасниць стала 10-річна Вероніка Марченко . Вероніка живе у Сумах, відвідує гурток «Природа і творчість» обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, любить писати вірші і прозові твори.

– Чому вирішила написати на тему донорства?
– Мій тато є донором крові. Тому коли мені запропонували взяти участь у конкурсі, я точно знала, що мені буде про що писати. Я почала цікавитися цією темою, читати інформацію з Інтернету. Я думаю, що здавати кров – потрібно, і це повинна робити кожна людина, якщо їй дозволяє здоров’я.
– Ти давно пишеш?
– Просто для себе – давно пишу і вірші, і твори. А в конкурсі беру участь вперше, тому не сподівалася на приз.
– Вже вирішила, як його витратиш?
– Так, я купила телефон.

Для конкурсу Вероніка написала і вірш, і прозовий твір. Але відправила тільки твір – він і отримав третє місце на конкурсі. На нашій сторінці ми вирішили розмістити обидві роботи Вероніки – адже це так гарно, коли діти мають гарний приклад від власних батьків!

ПОДАРУНКИ 

В Центрі крові є пакунки.
Це – життєві подарунки.
Кров і плазму там вправно збирають –
Потребуючим допомагають.

Кров рятує життя і дарує надію.
Стати донором також я мрію.
Підросту і буду здавати,
Як найкращий у світі мій тато.

ДОНОРСЬКА КРОВ – ЧЕРВОНА ЛІНІЯ ПОРЯТУНКУ 

 У мене в грудях б’ється серце 💓. Воно, немов потужний насос, перекачує кров по організму. По великим артеріям і дрібним судинам кров тече до всіх органів. Кожній клітині організму вона приносить кисень і поживні речовини. По венам до серця повертається кров, яка забрала вуглекислий газ і продукти життєдіяльності клітин. Організм людини злагоджено працює, коли кров безперервно циркулює організмом.

Але бувають ситуації, коли людина потрапляє в аварію, травмується і втрачає багато крові, або хворіє і їй потрібна операція. Тоді життя людей лікарі рятують завдяки донорській крові.

Мій тато також є донором. Він щомісяця здає кров чи плазму. Мені завжди було дуже цікаво, як це відбувається. Одного разу він мене взяв з собою до Центру служби крові. Мені дозволили подивитися. Я зайшла до світлої кімнати. Там було багато червоних кушеток і сучасне медичне обладнання. Медсестра вправно поставила татові систему для збору крові.

Я з подивом спостерігала, як червона лінія крові рухається по трубочці і потрапляє в резервуар. Тато сказав, що це – червона лінія порятунку. Донорська кров дуже потрібна, вона рятує життя і покращує здоров’я людям, які її потребують.

 В Центрі служби крові я дізналася, що донором може бути здорова людина, якій вже є вісімнадцять років. Для того, щоб кров чи плазма були якісними, донору не можна палити, вживати алкоголь чи ліки. Також три дні потрібно дотримуватися дієти. Це не складно, якщо людина хоче щиро допомогти ближнім.

💖 Бути донором дуже почесно. Коли я виросту, то також буду здавати кров. Адже донорська кров – це червона лінія порятунку життя іншої людини.