Кров сумчан рятуватиме бійців у Авдіївці

29 Червня 2018

Головна Новини Важливі новини

Цього року Сумський обласний центр служби крові розпочав співпрацю з благодійним фондом «Пульс Надії», який забезпечує доставку компонентів крові в стабілізаційний центр Авдіївської міської лікарні. Там отримують медичну допомогу поранені бійці та мирне населення прифронтової території. Відтак до Сум вже вдруге приїхав ініціатор благодійного проекту «Кровомобіль» начмед ГО «Медкорпус», заввідділенням трансфузіології Кременчузького перинатального центру Ростислав Зауральський. Він шукає необхідні для стабілізаційного центру компоненти крові по всій Україні і доставляє їх у Авдіївку. Цю діяльність він веде від початку воєнних дій:
– Враховуючи масштаби заготівлі крові у Сумах і віддаленість міста від зони бойових дій, я, можна сказати, тримаю Сумський центр служби крові на крайній випадок. Я знаю, що тут достатньо запасів, щоб у будь-який момент узяти те, що потрібно, і чого немає на інших станціях переливання крові. За останній тиждень в Авдіївці було вичерпано всі резерви, зараз там є необхідність у всіх компонентах – тому й звернувся до СОЦСК. Сьогодні я повезу з Сум еритроцити всіх груп крові , їх кількість – конфіденційна інформація. Це дасть можливість створити резерв на певний час. Взагалі ж ми працюємо над розбудовою мережі поставок компонентів крові на випадок, якщо на фронті виникне потреба. Повинна бути відпрацьована логістика, створений запас компонентів крові, щоб їх можна було доставити з тилу протягом години. Наше завдання – бути в потрібний час у потрібному місці з необхідним запасом крові. І Суми сприяють цьому. До того ж, ці компоненти крові – найвищої якості, СОЦСК – єдиний центр крові, який обстежує компоненти на ПЛР, що робить їх найбільш безпечними для реципієнтів.
– Ми завжди раді допомогти у забезпеченні наших захисників якісними компонентами крові, – говорить головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун. – Сподіваємося, що це посприяє ефективному лікуванню, адже ми відповідаємо за якість своєї продукції і обстежуємо компоненти крові на рівні європейських стандартів. У СОЦСК постійно відбувається збір крові для прифронтової зони, ми щиро вдячні всім сумчанам та мешканцям області, які беруть у цьому участь та підтримують нашу роботу в цьому напрямку. Адже ми розуміємо, що наші хлопці, які постраждали у бойових діях, потребують переливань крові терміново, вони не можуть чекати. Тому дуже важливо, коли приходять цілі колективи, які благодійно здають кров для поранених бійців. Зокрема це зробили на День донора працівники Сумського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів УМГ «Київтрансгаз». Всього ж з початку року ми надали в лікувальні заклади Сумської області і пораненим захисникам благодійної допомоги компонентами крові на 350 тис. грн. і будемо продовжувати цю роботу.

Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.