Кров для побратимів та онкохворих здали бійці батальйону «Донбас»

14 Грудня 2016

Головна Новини Загальні новини

13 грудня виїзна бригада Сумського обласного центру служби крові відправилася до Глухова, де здати кров на благодійні цілі вирішили військові. Військова частина польова пошта  В 2287, яка нещодавно розмістилась у Глухові в палатках і гуртожитках замість казарм, переважно складається з досвідчених бійців добровольчого батальйону «Донбас». Багато з них вже не раз здавали кров, тому і зараз охоче відгукнулися на прохання допомогти.

–  Ми звернулися до начальника медичної частини з пропозицією взяти участь у благодійній акції, – розповідає голова Глухівської міської організації Товариства Червоного Хреста України  Світлана Кобзарьова. – Відгук був надзвичайний. Бійці згодилися здати кров для поранених в АТО – зараз ми збираємо безкоштовну кров для Дніпровського госпіталя, а також для онкохворих дітей Сумської обласної дитячої лікарні, та для поповнення банку крові Глухова.  До них долучилися також студенти Глухівського педінституту та місцеві постійні донори. В цілому бажаючих здати кров зібралося набагато більше, ніж її було можливо прийняти за один раз, тому найближчим часом ми проведемо ще один день донора у Глухові.

–  У нашому підрозділі майже всі – бійці батальйону «Донбас» , – каже капітан Андрій Паньков. – Вони як ніхто розуміють, як потрібна кров для поранених. Якщо ми не можемо зараз допомогти нашим побратимам – то хоча б здати для них кров ми зобов’язані.

–  Я вже багато років здаю кров, – розповідає Роман Кириченко, позивний Таллінн. – 11 років працював у міліції, у зараз окупованому Новоазовську. – Тоді й став донором – мати нашого співробітника була тяжко хвора і ми всім слідчим відділом здавали для неї кров.  Потім уже сам здавав для тих, кому було це потрібно…

–  Завжди хотіла здати кров, – розповідає студентка третього курсу Анастасія Олейник. – Адже так я можу допомогти людям. Здаю кров вперше, лише зараз перестала хвилюватися – боялася, що по якійсь причині мене не допустять і я не зможу здійснити свою мрію.

Дійсно, стати донором у цей чудовий день вдалося не всім. Але весела солдаться кровоздача неодмінно продовжиться. Адже допомоги благодійних донорів потребують так багато людей…

–  Ми дуже вдячні Сумському обласному центру служби крові, за професійну підтримку всіх наших благодійних починань, – каже голова обласної організації Червоного Хреста України Ігор Шаповал. – Ми завжди звертаємося до центру крові  із впевненістю, що нам не відмовлять. Ось і зараз, коли мова йде про наповнення банку крові Червоного Хреста для допомоги військовому госпіталю, центр крові виділив бригаду, транспорт, обладнання – все необхідне для збору і доставки крові…

–  Чим більше людей беруть участь у благодійних акціях, тим більше хворих і поранених отримають її безкоштовно, – каже директор Сумського обласного центру служби крові Наталія Трофименко. – Тому ми щиро вдячні кожному безплатному донору. Дуже приємно, що глухівчани та військові так активно відреагували на заклик про допомогу, і ми сподіваємося, що жителі інших міст області братимуть з них приклад.