Куди використають мою плазму?

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Часто донори, які приходять до Сумського обласного центру служби крові уперше, з подивом і навіть з негативом зустрічають пропозицію здати плазму крові, а не цільну кров. Мовляв, я хочу рятувати життя своєю кров’ю, а не здавати плазму.

 Насправді плазма точнісінько так само рятує людські життя. Але вона має набагато більший термін зберігання і використовується не лише для безпосередніх переливань хворим, а й для виробництва лікувальних препаратів, які є єдиною надією на життя для хворих на гемофілію та подібні до неї захворювання.

Гемофілія – це порушення згортання крові. Здебільшого вона передається спадковим шляхом і хворіють на неї переважно чоловіки у той час, як жінки є лише носіями враженого гену. Однак на сьогодні у третини пацієнтів з гемофілією не встановлено причину її виникнення – а це означає, що у будь-якого подружжя може народитися дитина з цією хворобою.

Гемофілія – дуже небезпечна хвороба. Раніше рідко кому з хворих вдавалося дожити до дорослого віку – адже дитина, вражена цим недугом, може у будь-яку хвилину померти від страшної кровотечі. Спинити кров при гемофілії майже неможливо.

 Єдина можливість для таких дітей жити нормальним життям, ходити до дитсадка та школи, гратися з ровесниками, мандрувати за межі свого населеного пункту, навчатися і, ставши дорослими, працювати – це ліки, виготовлені саме з донорської плазми. Вони рятують життя пацієнтів не один раз, а постійно.

Тому який би компонент крові не здавали донори – вони здійснюють подвиг в ім’я порятунку тих, хто цього потребує, і їх допомога є життєво необхідною.