ЛЕГЕНДА ДОНОРСЬКОГО РУХУ

05 Жовтня 2020

Головна Новини Загальні новини

Вже не один десяток років працівники «Сумського МНВО» збираються на донації, влаштовують масові благодійні акції та з легкістю діляться своєю кров’ю з усіма, хто цього потребує. Таке єднання донорів – особливість нашого міста. І такій безпрецедентній активності заздрить вся Україна. Саме тому це підприємство заслуговує називатися легендою донорського руху, і ніяк інакше.
«Цій традиції сумських машинобудівники понад 50 років. Двічі на місяць наші співробітники приходять до Сумського обласного центру служби крові. І хоча офіційно День донора відзначають 14 червня, ми ж маємо 24 дні донора на рік, – говорить координатор донорського руху АТ «СМНВО-Інжиніринг» Сергій Чирва. – Постійно кількість наших донорів збільшується, бо люди розуміють важливість. До того ж ми шануємо наших донорів. Вони отримують і додаткові вихідні, і премії за свою донорську діяльність. На нашому підприємстві створено банк крові, а це гарантія того, що всі наші співробітники у разі потреби отримують безкоштовні компоненти крові».
 Щомісяця, як на роботу, донори-фрунзенці (вони і досі себе називають саме так) йдуть до Сумського обласного центру служби крові.
«Намагаюся приходи щомісяця, але не завжди виходить. Через це дуже сильно засмучуюсь, адже для мене це більше, ніж просто донація. У родині я, напевно, не найсміливіша, але поки що єдина донорка. Тому моя сім’я мене не просто підтримує, а пишається мною. І це додатково мотивує! Донорський «стаж» у мене не великий, але я просто не можу не приходити сюди знову і знову. Ось підніміться на другий поверх, де висять малюнки і вірші діточок, які вдячні за допомогу. Це зачіпає за душу» – говорить учасниця акції машинобудівників Ірина Сухомлин.
Активна підтримка донорства з боку керівництва підприємства, яку надає машинобудівникам «СМНВО-Інжиніринг», ще більше спонукає людей віддавати свою кров.
«В усі часи донорство було, є і буде важливим. Ми рятуємо життя і допомагаємо у лікуванні різноманітних захворювань. А ще донорство корисне і для самого донора. Ось я після того, як здам плазму, дуже добре себе почуваю. Всім раджу», – розповідає донорка, інженер-конструктор АТ «СМНВО-Інжиніринг» Віра Грищук.
За один день до акції долучилося пів сотні працівників АТ «СМНВО-Інжиніринг». Всі вони благодійно пожертвували кров чи плазму тим, хто цього потребує.
«Я починав свою донорську кар’єру у 1980-х роках. Вперше прийшов через трагічні події в Арменії – тоді стався серйозний землетрус. Я розумів, що людям потрібна кров і не зміг залишатися осторонь. Тепер для мене це корисна звичка, яка не тільки для мого організму важлива, але і для тих, хто чекає на кров чи її компоненти», – говорить працівник машинобудівного підприємства Валерій Солдаткін.
Всі ці роки донорство залишається невід’ємною складовою життя сумських машинобудівників. Вони приходять на донації родинами, маємо активні донорські династії.
«Я вже давно працюю на заводі, але донором наважилася стати всього три роки тому. Мені колеги запропонували і я не вагаючись прийшла з ними. І ось тепер я серед донорів-машинобудівників. Це справжня честь. Важливо знати, що ти зробив добру справу, допоміг тому, хто цього так потребує. Мені легко поділитися частинкою себе. Тим паче, що і для мого здоров’я це велика користь. Ось за ці три роки мого донорства в мене значно поліпшився настрій, минули головні болі і загальне самопочуття покращилося», – говорить інженер-конструктор підприємства Оксана Коломієць.
Звичка завжди бути у формі, дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися кардинально змінює життя донора.
«Я донор не так давно, але я першим буду агітувати за користь донорства. За ці два роки, як я став постійним донором, ще жодного разу не хворів. А до цього раз на рік на лікарняний відправлявся так точно. Всім раджу спробувати, бо це реально корисно – на собі перевірив», – поділився Олександр Бондаренко.
Машинобудівники регулярно демонструють злагодженість, активність. Ми пишаємося, що Суми мають такі стабільні традиції, і когорта наших донорів зростає.
Ви – наші герої!