ЛЕЙКОФІЛЬТРАЦІЯ: ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО?

05 Червня 2020

Головна Новини Загальні новини

Лейкоцити – це білі клітини крові, які виробляє кістковий мозок людини. Їх головна функція – захист організму від чужорідних тіл, та різного роду патологічних чинників, тому вони дуже потрібні. Але тільки не тоді, коли мова йде про переливання крові.

📌 При переливанні компонентів крові, власні лейкоцити організму можуть реагувати на лейкоцити, які містяться в чужій крові, як на загарбників, яких потрібно знищити. На цьому грунті після переливань крові часто виникають ускладнення.

📌 При лейкофільтрації компоненти крові пропускають через спеціальні фільтри і лейкоцити залишаються на них. Тому компоненти крові, які пройшли лейкофільтрацію, більш безпечні і набагато рідше викликають ускладнення. Однак на комунальних станціях переливання крові таких компонентів крові здебільшого не виробляють, адже вони потребують використання лейкофільтрів, тобто додаткових розхідних матеріалів. Відтак економія відображується на стані хворих після переливань крові.

 У Сумському обласному центрі служби крові всі компоненти крові проходять лейкофільтрацію. Це дозволяє постачати до медичних закладів області максимально якісні і безпечні препарати.