МОВА – КРОВ НАЦІЇ!

25 Серпня 2020

Головна Новини Важливі новини

Продовжуємо розповідь про літературно-мистецьку акцію «Мова – кров нації», що традиційно відбулася в Biopharma Plasma Суми напередодні Дня Незалежності України.
– Ми завжди з радістю підтримуємо ініціативи благодійних донорів, – говорить директор Biopharma Plasma Суми Наталія Трофименко. – Адже вони направлені на те, щоб нагадувати людям про найважливіше.

Ось і ця акція нагадує людям про необхідність і важливість не лише донорства, а й спілкування рідною мовою.
– Мова – це не те, що можна покласти на поличку і забути, – говорить ініціатор акції, керівник проекту «Спецкор» та депутат сумської районної ради Анна Валевська. – Вона існує не для свят і особливих випадків, у той час, як у побуті «зручніше» говорити російською. Це міф, і наше завдання – його побороти, передусім – у головах наших дітей. Мова – дійсно, як кров. Якщо серце не буде ганяти кров по організму – він помре. Якщо ми не будемо користуватися нашою мовою – ми помремо як нація.

Для того, щоб читати вірші і співати пісні українською мовою, а після цього, за можливості, благодійно здати кров, до Biopharma Plasma Суми прийшли дуже різні люди. Всіх зачарували щемні рядки «Пісні про донора», яку написала і прочитала на цьому святі разом з іншими власними віршами голова Сумської обласної організації Спілки письменників України Тамара Герасименко. Поезією Паші Броського вразив наш постійний учасник, викладач, доцент, кандидат педагогічних наук, ведучий, музикант, поет та справжній патріот – Дмитро Будянський, який цього року в період карантину підставив плече центру служби крові, ставши благодійним донором. Власними рядками і невичерпним оптимізмом радувала присутніх очільниця Сумського обласного центру культури Євгенія Бистрицька, поезію Сергія Жадана проникливо прочитала продюсер телеканалу СТС Альона Бояринова. Не обійшлося і без класики: екс-керівник апарату ОДА, благодійний донор Дмитро Живицький читав початок «Енеїди» Котляревського, а координатор донорського руху Давид Гвініашвілі вразив емоційним виконанням «Заповіту» Шевченка. А Почесний донор України Олександр Шаповал подарував власний вірш про донора новим Почесним донорам України, які цього дня отримали свої посвідчення з рук директора Biopharma Plasma Суми Наталії Трофименко.

Особливо приємно, що активну участь у заході взяли представники молодшого покоління – адже саме для них дорослі прагнуть побудувати країну, де українська звучатиме скрізь. Тож діти координаторів донорського руху – Аріна Совенко, Захар Лядовий, Марія і Володимир Горпинич, Марія Виноградова, Марія Борисенко – викликали справжнє захоплення дорослих різноплановими творами.

Всі учасники акції отримали невеличкі подарунки-сюрпризи від Biopharma Plasma Суми.
– Донорство – це те, що об’єднує людей різних професій і поглядів, ми завжди раді спілкуванню, адже ми всі робимо одну справу, – підсумувала координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – І такі заходи допомагають зробити сильнішим і яскравішим і донорський рух, і наше місто та Україну в цілому.