Мова – кров нації!

15 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

 9 листопада – День української писемності та мови 💖. Це дуже важливе свято у житті кожного українця, адже мова – це душа народу, те, що нас об’єднує, те, що робить нас єдиним народом, не дає розчинитися серед чужинців, де б ми не були 🇺🇦.

📌 Для Сумського обласного центру служби крові це – особливе свято. Адже ми працюємо з кров’ю людей, а мова, як говорив професор, педагог і меценат Юліан Дзерович – це кров нації. Виточи кров – умре нація. Тому ми щороку відзначаємо цей день у СОЦСК культурно-мистецькими акціями. Кілька років поспіль у переддень свята у центрі крові всі бажаючі читали вірші українською мовою – а потім йшли на донацію, здавали компоненти крові. Так би мовити, об’єднували кров нації і власну, людську. Подібні акції дуже важливі і потрібні в Сумах, де, на жаль, майже половина населення спілкується не українською.

 – Сьогодні в Україні вже в 19-й раз проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – і ми взяли в ньому участь, – говорить директор СОЦСК Наталія Трофименко. – Чому? Та тому, що інакше неможливо. Ми українці – а українці мають писати і говорити правильно і красиво, тому важливо перевіряти і підвищувати свій рівень знань. Диктант якраз дав таку можливість. А те, що його писала уся країна, додавало нам натхнення і наснаги . Участь у диктанті взяли не лише наші співробітники, а й активісти та координатори донорського руху, які знайшли час і прийшли до нас. Це була чудова нагода об’єднати співробітників СОЦСК і активістів донорського руху навколо цікавого і корисного заняття, нагадати про важливість спілкування українською, нашою рідною, солов’їною мовою, яка, до речі, визнана наймелодійнішою у світі.

 Активісти, які взяли участь у диктанті, відзначили: нас об’єднує не лише здача крові, а й багато благодійних та соціально значимих акцій, важливих для нашого міста та області, і диктант, присвячений Дню української писемності та мови – один з яскравих прикладів таких подій.

😍 – Це не просто диктант, це позитив, єднання, відчуття дружньої атмосфери, – говорить координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – Така потужна емоційна хвиля, яка йшла по всій нашій країні, надихала і об’єднувала. Ми були разом з усією Україною, це чудове відчуття.