МРІЯ МАЙБУТНІХ МЕДИКІВ ЗДІЙСНИЛАСЯ

31 Березня 2021

Головна Новини Загальні новини

Хтось має всі можливості стати донором і не робить цього з-за надуманих причин та звичайної ліні, а для когось це – майже нездійсненна  мрія! Наприклад, донорами традиційно хотіли стати студенти медичного інституту СумДУ. Вони – майбутні лікарі і добре розуміють, що  без компонентів крові навіть суперпрофесіонал у медицині не зможе врятувати пацієнта, який гостро потребує переливання. Але здійснити цю мрію могли не всі – адже у медінституті навчається багато іноземців, яким за законом протягом десятиліть було заборонено здавати кров в Україні. У 2017 році активні студенти з-за кордону навіть звернулися з листом до Верховної Ради, щоб ініціювати зміни в законі про донорство – але спроба була марною.

І ось 25 січня вступив у силу закон від 30.09.2020 р. №931-ІХ «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який вніс багато змін у цю сферу. І зокрема, відкрив можливість здавати кров громадянам інших країн та особам без громадянства. Відтепер вони можуть бути донорами на підставі посвідки про постійне проживання в Україні. І звичайно, сумські студенти скористалися цією можливістю майже відразу!

  • Ми організували благодійну акцію «Здай кров, врятуй життя!» до Дня онкохворої дитини 15 лютого, і було дуже багато бажаючих взяти в ній участь. Тоді донорами стали близько 30 студентів – і українців, і іноземців, – розповідає заступниця студректора медінституту СумДУ по роботі соціального сектору Рафіга Алієва. – Деякі з них у себе на батьківщині були донорами і хотіли здавати кров в Україні. Перший візит до Сумського центру крові нас вразив, дуже сподобалося сучасне обладнання, стерильність, увага і доброзичливість медичного персоналу. Тому багато учасників цієї акції захотіли знову стати донорами. Вчора 30 березня здали компоненти крові близько 20 студентів, яких у якості волонтерів супроводжували я та заступниця студректора по роботі з іноземними студентами Юлія Котурга. Частина з них здавали кров благодійно, інші – за оплату, яку передали на інші благодійні акції, що проводяться в інституті.

А ви знаєте громадян інших країн, які живуть в Україні та мріють стати донорами? Підкажіть їм, що час настав!