МРІЮТЬ НЕ ЛИШЕ СТАТИ ДОНОРАМИ, А Й ЗАЛУЧИТИ БАТЬКІВ

19 Березня 2021

Головна Новини Загальні новини

Ми вже розповідали про просвітницько-благодійний проєкт учениці Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей Богдани Стрілець. Нагадаємо, в його рамках учні гімназії дізналися багато нового та цікавого для себе про донорство крові на зустрічі з представниками СОЦСК та благодійними донорами. Вже тоді багато юних учасників зустрічі прийняли для себе рішення стати донорами, коли їм виповниться 18, і навіть відсвяткувати своє повноліття донацією. А вчора група учнів гімназії побувала на екскурсії у нашому унікальному сучасному центрі. На жаль, участь у цьому не змогли взяти всі бажаючі – адже необхідно дотримуватися  карантинних обмежень. Але ті, хто потрапив на цю екскурсію, були просто вражені!

Учні побачили весь процес заготівлі крові від початку до кінця, від реєстратури до експедиції, де компоненти крові видають лікувальним закладам, побували в лабораторії, де на найсучаснішому обладнанні провідних європейських виробників кров тестують на небезпечні інфекції і визначають її важливі показники. Враження залишилися якнайкращі – тим більше, спеціалізація учасників екскурсії – хімія й біологія, тож їм було цікаво не лише як потенційним донорам, а і як майбутнім фахівцям. Особливий захват викликав клінічний аналіз крові за 30 секунд.

  • Всім дуже сподобалося, нам дуже цікаво про все розповідали, багато учасників екскурсії сказали, що мріють не лише стати донорами, а й залучити до цього своїх батьків, – розповідає Богдана Стрілець. – А мій тато став донором, доки ми були на екскурсії. Він планує здати кров разом з працівниками своєї фірми, але зараз вони хворіють, тож він спершу здав кров сам.

Ми дуже раді вітати таких активних і допитливих гостей. Сподіваємося, інші учні гімназії також відвідають СОЦСК з екскурсією.

  • Ми завжди відкриті до будь-яких екскурсій чи обговорень, готові надати будь-яку інформацію, яка цікавить, – зазначає завідуюча відділом медичного обстеження та комплектування донорських кадрів СОЦСК Антоніна Бабинець. – Ми плекаємо надію, що це наші майбутні донори та що вони будуть приходити, рятувати інших людей і нести цю місію в маси.