«МИ ВЧИМО ДІТЕЙ ДРУЖИТИ І ПІДТРИМУВАТИ ОДНЕ ОДНОГО»

24 Серпня 2021

Головна Новини Загальні новини

 

У обласному центрі тривають святкові заходи, присвячені Дню Незалежності України. Багато з них проходять за підтримки Biopharma Plasma Суми, адже наше місто – це місто донорів, а вони як ніхто заслуговують найкращих і найрадісніших свят. Особливу увагу ми приділяємо дітям – адже це майбутнє покоління донорів, а закладати донорську культуру потрібно з дитинства, як це робиться у європейських країнах.

Ось і вчора юні сумчани з захопленням та величезним задоволенням брали участь у сімейному святі, яке організували для них церква «Добра новина» та Асоціація донорів-християн за підтримки Biopharma Plasma Суми. На вул.Пушкіна обласного центру розташувалися різноманітні батути та локації, на яких всі бажаючі, об’єднавшись у команди, змагалися у вправності, швидкості та майстерності під керівництвом волонтерів. Діти з задоволенням створювали шедеври живопису на асфальті, одержували повітряні кулі і різноманітні сюрпризи, співали і танцювали – словом, чудово проводили час, і до того ж дізнавалися нову для себе інформацію про донорство крові . На свято підходили нові і нові сім’ї, всього ж, за нашими підрахунками, у ньому взяли участь понад тисячу дітей разом зі своїми батьками, бабусями чи дідусями, хрещеними та іншими родичами. Тож захід видався по-справжньому грандіозним.

  • Ми влаштовуємо такі свята для дітей в кінці навчального року і перед його початком, щоб познайомитися і подружитися з дітьми нашого міста, розповісти про ті безкоштовні гуртки і клуби, які вони можуть у нас відвідувати, – розповідає організатор заходу, координатор Асоціації донорів-християн Ірина Совенко. – На них ми навчаємо дітей спілкуватися, відриватися від гаджетів, від віртуального світу, жити повноцінно і яскраво. Ми вчимо дітей дружити і підтримувати один одного. Це видно вже зараз, на святі, де вони збираються в команди і розуміють, що тільки разом зможуть перемогти. Я дуже рада, що цього року до нашого проєкту приєдналася Biopharma Plasma Суми, адже ми проводимо наші заходи на пожертви, і звичайно, хочемо дати дітям більше цікавих розваг і приємних сюрпризів. Багато наших сьогоднішніх відвідувачів ростуть у сім’ях, які не можуть собі дозволити часто водити дітей на платні атракціони і замовляти аніматорів, і для дітей це дійсно велика подія. А ще це гарна можливість провести час разом із друзями та сім’єю. Після свята ми роздамо цукерки та флаєри з переліком наших гуртків і координаторами їх керівників, щоб усі бажаючі змогли в них записатися. У нас є дуже цікаві проєкти для хлопчиків, для дівчаток, для дітей та підлітків.

ВИХОВАННЯ ДОНОРСЬКОЇ КУЛЬТУРИ – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ

На заході, присвяченому Дню Незалежності України, юних сумчан чекало безліч активностей. Найбільше бажаючих було взяти участь у квесті: записавшись у команди діти під керівництвом волонтерів переходили з локації на локацію, де по черзі виконували різноманітні завдання. Багато з них передбачали допомогу товаришів по команді, тож маленькі сумчани вчилися взаємодіяти, заводили нові знайомства і друзів, розуміли, що результат роботи команди може залежати від кожного, навіть самого маленького її учасника. А ті юні сумчани, які не мали часу проходити увесь квест, або боялися знаходитися серед великої кількості людей окремо від батьків, насолоджувалися батутами, малюнками на асфальті, аквагримом, повітряними кульками тощо. Словом, весело було всім, до того ж діти і дорослі, що їх супроводжували, дізнавалися цікаві факти про донорство крові та отримували інформаційні матеріали про роботу центру крові.

  • Виховання донорської культури у підростаючого покоління – це стратегічне завдання, яким у європейських країнах займається держава. У нас на рівні країни ця робота не проводиться, тому цим займаємося ми, – говорить координатор донорського руху Biopharma Plasma Суми Олена Геренко. – Для того, щоб доносити до дітей і підлітків інформацію про важливість і необхідність донорства крові, ми здійснюємо ряд масштабних проектів, а також підтримуємо заходи для дітей, направлені на розкриття творчих можливостей, утвердження здорового способу життя, моральні та сімейні цінності. Тому ми просто не могли не взяти участь у цій прекрасній ініціативі Асоціації донорів-християн та церкви «Добра Новина» і нам дуже приємно, що свято викликало таке зацікавлення у юних жителів міста. У ньому взяли участь понад тисячу дітей – і вони були по-справжньому щасливі, це найкращий результат!

РОБИТИ ДОБРО ДІТЯМ – ЦЕ КЛАСНО

 

Дитяче свято – це веселий шум, максимум позитивної енергетики і яскравих емоцій. Тому дуже приємно бути частиною такого заходу і дарувати дітям нові враження, розповідати їм про донорство.

Особливо приємно, що у святі взяли участь багато донорів та членів їхніх родин.

 

Почесний донор України Володимир Сиригін здає компоненти крові давно, останні 10 років робить це максимально часто, здебільшого безкоштовно:

  • Я вважаю, що це потрібно робити, що це необхідно: дати кров людині, яка її потребує, – говорить Володимир. На свято він прийшов з трьома дітьми, які по-справжньому пишалися своїм татом, і отримали велике задоволення від самого свята.

 

Дуже приємно було побачити на святі ініціатора і координатора донорського руху християн, організатора благодійних акцій Вячеслава Ганніча. Зараз він живе в іншому місті, але приїжджаючи на рідну Сумщину ніколи не минає можливості разом з друзями здати кров.

  • Я в захопленні від такої співпраці донорського центру і церкви, результатом якої є сьогоднішнє свято. Цього дуже не вистачає у містах, де немає центрів Biopharma Plasma, – відзначив Вячеслав. – Робити добро дітям – це класно, це покликання дорослих людей. А ще такі свята об’єднують донорів і їхні сім’ї в одне дружнє коло, воно стає міцнішим. Це пропаганда здорового способу життя, допомоги іншим – це теж дуже важливо. Хотілося б, щоб ця співпраця продовжувалася і набирала обертів.