На честь професійного свята працівники СМНПО масово здали кров

21 Вересня 2017

Головна Новини Загальні новини

Сумське машинобудівне НПО – лідер донорського руху не лише на Сумщині, а і в Україні. Підприємство має розвинені донорські традиції, понад 250 його працівників є Почесними донорами України, 22 – Заслужені донори (всього в країні їх трохи більше ста). Кожного місяця працівники підприємства двічі здають кров для Банку крові підприємства, звідки вони та їх рідні можуть при необхідності безкоштовно отримати компоненти крові. 20 вересня до Сумського обласного центру служби крові завітали більше 90 працівників заводу, щоб здійснити чергову донацію напередодні професійного свята – Дня машинобудівника, що відзначається в четверту неділю вересня. Серед них – як досвідчені донори, так і ті, хто лише починає цей шлях.
– Здаю кров з 2005 року, – розповідає електрозварник підприємства Ігор Стороженко. – Трапилося так, що двічі підряд моїм товаришам по роботі була необхідна допомога – їм робили складні операції, потрібні були переливання крові. Я здав кров для них – а потім воно само понеслося. Я вважаю, що потрібно людям приносити якусь користь. Раптом трапиться якесь нещастя – в лікарнях має бути кров.
Інженер-конструктор Микола Кириленко здає кров протягом восьми років.
– Це не лише можливість допомогти іншим людям, але й користь для організму, додаткові відгули, – каже він. – Здаю кров регулярно, за графіком.
– Я донор уже чотири роки, – розповідає машиніст крану Світлана Новікова. – Вирішила робити це для тих, хто потребує крові.
Постійний подвиг донорів СМНПО високо цінують у центрі крові. Адже Банк крові заводу допомагає боротися з недугами сотням сумчан.
– Перед професійним святом – Днем машинобудівника хочу подякувати всім донорам-заводчанам, які організували і підтримують такий могутній донорський рух у Сумах, – говорить завідуючий відділенням заготівлі крові СОЦСК Владислав Світайло. – І особливо – Раїсі Петрівні Волжиній, яка робить усе для розвитку цього руху. Благодійні донори не знають, для кого вони здають кров, кому вона знадобиться – але за покликом серця регулярно двічі на місяць рятують нові і нові життя. Ми дуже вдячні керівництву підприємства, яке знаходить можливості підтримати і відзначити своїх донорів, на такий приклад варто орієнтуватися всім.