«НАЙКРАЩА КОМАНДА – У НАЙКРАЩОМУ ЦЕНТРІ»

24 Липня 2020

Головна Новини Загальні новини

Муніципальний спортивний клуб з хокею на траві «Сумчанка» – це один з найяскравіших брендів нашого міста. 11 гравців команди складають основу національної збірної з цього виду спорту. Команда – чемпіон Європи з хокею на траві та бронзовий призер чемпіонату світу з індорхокею, переможець безлічі змагань, у тому числі міжнародного рівня. Тож нам було надзвичайно приємно вітати її тренерів та гравців у Сумському обласному центрі служби крові, куди частина клубу (з урахуванням карантинних обмежень) прийшла на екскурсію, а дехто – і на донацію. І доки тренер Євген Бондаренко і медик клубу Юлія Голуб вкотре проходили шлях донора, лікар нашого центру, а з недавніх пір – і зірка соціальних мереж Микита Гончар проводив для дівчат веселу і пізнавальну екскурсію, в ході якої вони не лише побачили, яке обстеження проходять донори і як безпосередньо здають кров, але і відвідали суперсучасну лабораторію центру, сховище, де плазма зберігається при температурі -30 та приміщення, де цільна кров проходить лейкофільтрацію та центрифугування.

«НАМ Є ЧИМ ПИШАТИСЯ!»

Побачене учасників екскурсії по-справжньому вразило:
-Я вперше побачила повністю весь процес заготівлі компонентів крові, – розповідає головний тренер «Сумчанки», тренер національної збірної України з хокею на траві та індорхокею, заслужений тренер України Світлана Макаєва. – Я була тут багато років тому, тоді умови були по-справжньому жахливими, тому і бажання здавати кров більше не виникало. Зараз це один з кращих у Європі центрів крові, я в такому центрі вперше. Це – велика справа для міста, для пацієнтів, які потребують крові, і треба залучати якомога більше людей, розповідати про цей заклад – адже багато старших людей можуть мати про нього такі ж враження, як були у мене, і не знати, як це виглядає зараз. А після такої екскурсії мене, наприклад, не треба переконувати, я вже хочу стати донором і з задоволенням буду здавати кров. Нам справді є чим пишатися!

– Я приємно здивована – вперше бачу, як це все відбувається, і донорський заклад такого масштабу, – говорить нападник «Сумчанки» Вікторія Стеценко. – Було дуже цікаво, лікар нам все детально розповів. Вражає чистота, приємний і доброзичливий персонал, те, що донорів так багато. Чудово, що у нашому місті є таке сучасне місце, де легко, швидко, безпроблемно і якісно можна допомогти людям.

«ХОЧУ ЩОБ ІНШІ ПОЧУВАЛИ СЕБЕ ПРЕКРАСНО»

Не всі гравці та тренери муніципального клубу з хокею на траві бачили центр уперше – деякі з них давно є досвідченими донорами. От і цього дня вони прийшли на донацію.

– Я вперше здавала кров у 2017 році, – розповідає медик команди Юлія Голуб. – Тоді переливання було потрібне малюку в лікарні і я не змогла не відгукнутися. А коли почала донації – вже не змогла зупинитися. Донорство – це приємність, у першу чергу для самої себе – що можливо, комусь це врятує життя чи здоров’я. Я почуваю себе прекрасно і хочу, щоб інші почували себе прекрасно і були здоровими.

– Я давно донор, почав здавати кров ще до реконструкції центру, – ділиться тренер команди Євген Бондаренко. – Потім довго не здавав, а зараз відновив донації. Вважаю, що якщо людина може чимось поділитися – треба обов’язково це робити. Тим більше, спортсмени завжди мали кращі показники здоров’я. Якщо це комусь допоможе – чому б і ні?

– Радує, що наші спортсмени готові продемонструвати високий рівень майстерності не лише на спортивній арені, а й тут, у донорському центрі, – підсумувала голова відділення Національного олімпійського комітету в Сумській області Олена Петрова.

– Це, безумовно, знакова подія – найкраща команда Сум – у найкращому центрі крові, – відзначила координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко. – Ми захоплюємося успіхами вашої команди і дуже вдячні за те, що багато хто з вас є донорами – адже ви є авторитетом для молоді і ваш приклад має величезне значення.