Наталія ТРОФИМЕНКО: «Вітаємо харківських колег, чия праця стала успішним продовженням сумського досвіду»

05 Жовтня 2020

Головна Новини Загальні новини

«На початку жовтня минулого року, своїх перших донорів зустрів сучасний харківський центр – Biopharma Plasma Харків. Тож ми щиро вітаємо їх з першою висотою, яку вони успішно подолали», – говорить директор СОЦСК Наталія Трофименко
Про досягнення за перший рік роботи, про приклад, що їх надихнув, і про роботу в умовах пандемії ми поговорили з директоркою Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма» Галиною Сіроштан.
«Для мене це визначна подія у моєму житті, – констатує Галина Миколаївна, – Я понад 45 років пропрацювала у галузі охорони здоров’я. Як лікар, маю три вищі категорії, відзнаки і нагороди. Але тільки у жовтні минулого року вперше для себе відкрила новий напрямок роботи, непростий, але дуже цікавий. Ми всі починали з чистого аркуша, ніхто з працівників нашого центру раніше не мав такого досвіду роботу. Тому перші три місяці стали для нас справжнім випробуванням. Але це випробування ми проходили у взаємодії з кращим центром служби крові – СОЦСК. Я дуже вдячна за їх наставництво, турботу і дієві поради. Особисто хочу подякувати Наталії Трофименко – директорці Сумського закладу, під керівництвом якої у СОЦСК вибудували успішну модель роботи, ефективну співпрацю з координаторами донорського руху, великими і малими підприємствами. За потужний і розвинений донорський рух Суми справедливо називають донорською столицею України».
Вперше у Сумському обласному центрі служби крові Галина Сіроштан побувала п’ять років тому і пам’ятає які враження справив на неї цей заклад:
«Я побачила сучасний центр служби крові, з новаторськими підходами до роботи. Взагалі вразили ще тоді взаємовідносини медпрацівників, ставлення до донорів. І я щаслива з того, що все це ми тепер маємо у себе в центрі. Наші працівники розуміють, що від їхнього ставлення залежить, чи прийде донор наступного разу. І приємно бачити, що люди повертаються знову і знову».
«Харків-Плазма» залучає до донорства цілі колективи. Чимала кількість харківських медиків, що перехворіли на коронавірусну інфекцію, прийшли на донації. На сьогодні саме ковідна плазма сьогодні є дуже важливою для виготовлення ліків.
 За останні два місяці відвідувачів у «Харків-Плазма» додалося. Вони вже мають понад 1200 донорів на місяць. і продовжують працювати над популяризацією важливості донорства. «Потрібно йти, пояснювати, говорити, показувати на власному прикладі і переконувати, переконувати, переконувати», – впевнена Галина Сіроштан.
 
Під час дружнього візиту сумських координаторів донорського руху напередодні цієї знаменної для харківських колег дати, ділимося враженнями:
«Радісно бачити наскільки чудовим став харківський центр. Особливо, коли наш колектив і особисто директор Наталія Трофименко доклали чимало зусиль для такого результату. Сьогодні всього п’ять регіонів України мають плазмацентри, де створені сучасні, комфортні умови для донорів. Хочеться побажати, щоб такі заклади з’явилися і в решті областей України», – звернулася з привітаннями до колективу координаторка донорського руху СОЦСК Олена Геренко.
 
«Як же добре, що наша робота знайшла відгук не тільки в Сумах і про наш онлайн-фестиваль «Нова кров», знають і у Харкові. Ми змогли його зробити масштабним і доступним в будь-якому куточку України та світу. В Biopharma Plasma Харків ще немає такої розвиненої мережі координаторів донорського руху, яку ми маємо в нашому місті. Але колеги цілеспрямовано працюють у даному напрямку. І це захоплює», – говорить представник ГО «Нова кров» Наталія Гончарук.
«Для мене було важливим дізнатися про благодійні проєкти, які реалізовують у «Харків-плазма». Змогла розповісти про наші ініціативи, про те, наскільки сумчани небайдужі до біди співгромадян, і як працює благодійне донорство у нас. Приємно, що тепер і у харків’ян є безпечне місце, чудово організований простір з неймовірно дружнім колективом, завдяки якому можна рятувати життя. Окрім того, така процедура корисна для здоров’я самих донорів», – розповіла активістка донорського руху Сумщини Ірина Совенко.
 Ще раз вітаємо наших колег і зичимо їм успіхів. Щоб множилися акції, розвивалася донорська культура, а кількість донорів зростала у геометричній прогресії.
Рятуймо разом!