Науково-практична конференція "Соціальні та правові аспекти доступності для людей з особливими потребами"

23 Грудня 2016

Головна Новини Загальні новини

На науково-практичній конференції "Соціальні та правові аспекти доступності для людей з особливими потребами", що пройшла 15 грудня 2016 року на базі СумДУ у межах проекту "Рівні можливості для людей з особливими потребами", йшла мова й про Сумський обласний центр служби крові.Як зазначила у своєму виступі заступник голови громадської організації "Батьки онкохворих дітей-інвалідів" Оксана Смольникова, розміщення сепаратору крові в місцевому центрі служби крові зняло ризики транспортування батьками тромбоконцентрату з інших регіонів України, поліпшило якість організації лікування онкохворих дітей, особливо враховуючи прийняту в центрі практику роботи з донорами.
На сьогодні Сумський обласний центр служби крові єдиний в Україні заклад європейського зразка, матеріально-технічна база якого дозволяє повністю забезпечити якість контролю та потребу онко-гематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні у тромбоконцентраті і інших компонентах крові . При цьому батьки дитини, хворої на рак, не несуть фінансових затрат на придбання та доставку крові, пошук та обстеження донорів, на відміну від інших регіонів України. Організаційна спроможність Центру служби крові забезпечує доставку компонентів крові за заявкою лікаря; проведення та висвітлення акцій по залученню безплатних донорів, обстеження та ведення їх реєстру. В цьому році започатковано розміщення індивідуальних потреб маленьких пацієнтів в компонентах крові на сторінках газети «Панорама», з метою формування довіри до цільового використання компонентів.
Це – лише частина спільних проектів центру кровіІ та громадських організацій, направлених на максимальне забезпечення препаратами крові онкохворих дітей та їх здешевлення для медичних закладів області. І вони стали можливими завдяки активній життєвій позиції як самих батьків онкохворих дітей, так і медиків, адміністрації центру крові та донорів.