НЕ ЛИШЕ ЖУРНАЛІСТИ, А Й КООРДИНАТОРИ ДОНОРСЬКОГО РУХУ

10 Червня 2020

Головна Новини Важливі новини

6 червня в Україні відзначається День журналіста – а значить, дуже важливий для СОЦСК день. Адже саме журналісти, які, побувавши в центрі крові і побачивши його роботу зблизька, об’єктивно розповідають про неї суспільству – це одні з головних наших партнерів у справі розвитку донорського руху. Більше того – регулярно буваючи на заходах у центрі крові, багато журналістів стають нашими донорами та координаторами донорського руху: бо ж справді, хто може розказати про потребу в компонентах крові, умови і безпечність у СОЦСК, підготовку до донації і т.п. краще, ніж люди, які роблять це на професійному рівні? І саме активні та креативні журналісти часто ініціюють незвичайні проекти, які ми з успіхом втілюємо. Тож звичайно, ми не могли не привітати їх з професійним святом і не відзначити нашу дружбу і співпрацю невеличкими нагородами.

Для всіх бажаючих, які досі бачили лише шлях донора і не потрапляли до гордості СОЦСК – суперсучасної лабораторії , було проведено екскурсію внутрішніми приміщеннями центру. І ось у чайній кімнаті розгорнулося нагородження дружніх до донорства журналістів і ЗМІ, які отримали не лише грамоти та букети квітів, а й подарунки від інвестора СОЦСК – компанії «Біофарма», а також «призи глядацьких симпатій» від ТЦ «Мост». А попереду їх чекав ще один, спільний подарунок, який дійсно вражав: сюрприз від Кулінарної студії Ольги Краснополової, який привезли та сервірували її представники. Адже відомо: журналіст днями бігає по заходах і виконує термінові завдання, а тому часто не встигає поїсти. І великий сет з різноманітних вишуканих та корисних для здоров’я, а головне – смачних страв був дуже доречним.

Тож ще раз вітаємо наших журналістів – і з нетерпінням чекаємо їх нових візитів! Адже нам завжди є про що розповісти. Особливо зараз, коли перед СОЦСК постав новий виклик: саме тут розпочато пілотний проект з масового тестування населення на антитіла до коронавірусу. Воно має на меті допомогти визначити реальну статистичну картину по кількості хворих і тих, хто безсимптомно перехворів, а також виявити потенційних донорів плазми, що містить антитіла, для виготовлення з неї гіперімунних препаратів для лікування COVID-19. Це – реальний шанс на порятунок для тих, у кого коронавірус проходить у тяжкій формі і загрожує летальними наслідками.

Для того, щоб пришвидшити процес створення цих ліків десять провідних світових виробників препаратів із плазми крові створили безпрецедентний Міжнародний альянс CoVIg-19. «Біофарма» є одним з учасників цього об’єднання і вона вже розпочала активну роботу
Для початку дослідження фахівцям необхідно 300 літрів плазми, що містить антитіла до коронавірусу – це 500 донорів, які перехворіли на COVID-19. Для того, щоб пришвидшити їх пошук, 15 травня Biopharma закупила 12 тисяч тестів для визначення антитіл провідного європейського виробника – компанії Roche. Тест-системи Elecsys® Anti-SARS-CoV-2 можуть використовуватись з автоматичними електрохемілюмінесцентними аналізаторами cobas® e 601, компанії «Рош Діагностікс» які встановлені в Сумському обласному центрі служби крові. 18 травня СОЦСК розпочав тестування населення на антитіла до COVID-19 новими європейськими тест-системами. Зокрема, воно додано до списку аналізів, які проводяться всім донорам, що здають компоненти крові в СОЦСК.

А ще в Сумському обласному центрі служби крові вже почалася заготівля плазми з антитілами до COVID-19, її здають вже кілька донорів. Тож матимемо про що розповісти вже в найближчому майбутньому!