НЕСПОДІВАНА ЗУСТРІЧ МИНУЛОГО І СУЧАСНОСТІ

22 Серпня 2020

Головна Новини Загальні новини

  • Ось уже четвертий рік поспіль ми проводимо літературно-мистецьку акцію «Мова-кров нації», присвячуючи її Дню Незалежності України і Дню української писемності та мови, який відзначається у листопаді, – розповідає директор Biopharma Plasma Суми Наталія Трофименко. – Акція, ініціатором якої стала відома журналістка, головний редактор проекту «Спецкор» Анна Валевська, користується великою популярністю, до неї долучаються нові і нові учасники. Це свідчить, про велику затребуваність таких подій у суспільстві, про те, що наші донори – справжні патріоти своєї країни.

Протягом всього серпня у Biopharma Plasma Суми тривала акція «Незалежність у нас в крові», однією з найвизначніших подій якої стала «Мова – кров нації», що відбулася 21 серпня у парковій зоні донорського центру. Родзинкою цього року став особливий подарунок, отриманий Biopharma Plasma Суми від відомого сумського краєзнавця і фотографа Сергія Гуцана. Нещодавно Сергій став нашим благодійним донором, а на акцію приніс результат своїх краєзнавчих пошуків.

  • Років сім тому я придбав старовинний фотоальбом, що містив фото 1903-1904 року. Тоді в Сумах було модно фотографуватися, і представники місцевої еліти з задоволенням це робили. Ось і цей альбом – переважно складається з фото менеджерів місцевих підприємств, які фотографувалися разом зі своїми товаришами. Коли мені трапилося фото альбумінового заводу, я був дуже здивований. Невже на початку століття в Сумах виготовляли препарати крові? Як я з’ясував, завод знаходився біля міських скотобоєн, на місці яких пізніше виріс Сумський м’ясокомбінат. Тож він виготовляв альбумін з крові тварин.

 

Знайдене в давньому альбомы фото компанії на фоні альбумінового заводу Сергій збільшив, підібрав до нього історичну рамку тих же часів і подарував Biopharma Plasma Суми. Ми обов’язково підберемо для нього підходяще місце, щоб світлину могли побачити і донори. Адже це – передісторія служби крові в Сумах. Пізніше альбуміни у нашому місті виготовляли вже з людської крові – і займалася цим саме обласна станція переливання крові. А тепер ці препарати виробляються на масштабному заводі-фракціонаторі у Білій Церкві з плазми, які здають у тому числі і сумчани. Втім, альбумін з крові тварин теж залишається популярним засобом для боротьби, наприклад, з низьким гемоглобіном. Адже він – основа всім знайомого гематогену.