Новий завод – нові можливості та масштабні перспективи!

13 Лютого 2020

Головна Новини Загальні новини

Відкриття минулої п’ятниці нового заводу-фракціонатору компанії Biopharma у Білій Церкві і досі є однією з провідних тем для обговорення у ЗМІ та серед фахівців-медиків. І це не дивно: адже початок роботи нового потужного підприємства, оснащеного за останнім словом сучасної науки – це непересічна подія для нашої держави.

Завод призначений для виробництва життєво важливих для пацієнтів ліків з донорської плазми. Для цього плазма має бути найвищого рівня якості та безпеки. На жаль, сьогодні переважна більшість станцій переливання крові в Україні не обстежують плазму так, як це має робитися за європейськими стандартами.

Флагманом нових технологій, що забезпечують належний рівень якості, є Сумський обласний центр служби крові.

Робота центру направлена не лише на безпосередню заготівлю високоякісної плазми, а й на виховання донорської культури серед жителів міста та області. Це дало можливість Сумам стати донорською столицею і заготовляти плазму крові не лише для потреб області, а й для переробки на новому заводі. Тому на його відкритті Сумщина була представлена найчисельнішою делегацією , у яку окрім працівників СОЦСК увійшли керівники області та міста, обласні депутати, лікарі, активісти і координатори донорського руху тощо.

– Ми отримали величезне задоволення, відчуваючи і усвідомлюючи, яка знакова відбувається подія – подія державної ваги, – розповідає головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун. – І було дуже приємно, що сумська влада відгукнулася на запрошення наших інвесторів і взяла участь в урочистому відкритті заводу-фракціонатора – єдиного на пострадянському просторі і найбільшого в Східній Європі. Адже Суми – це донорська столиця, у тому числі, і завдяки гарному прикладу та сприянню очільників області та міста.

 Тепер для ефективної роботи заводу, розрахованого на велику кількість сировини, необхідно, щоб приклад Сум якомога швидше було впроваджено на національному рівні. Ми завжди ділимося і готові ділитися досвідом СОЦСК з плазмацентрами, що зараз відкриваються по Україні: вже понад рік працює «Черкаси-Плазма», влітку було відкрито «Дніпро-Плазму», готується до відкриття «Харків-Плазма». Всі вони використовують напрацювання СОЦСК – і сподіваємось, будуть не менш ефективними. Адже від цього залежить, щоб завод працював на повну потужність.

«Про Суми знає вся Україна!»

Сумську делегацію постійно відзначали особливою увагою і господарі, і гості свята. Адже саме сумчани стояли біля витоків нової служби крові в Україні. Так, президент групи компаній Biopharma Костянтин Єфименко висловив подяку голові Сумської обласної ради Володимиру Токарю за те, що 10 років тому завдяки його ініціативі і всебічній підтримці було прийняте доленосне рішення, і в області з’явився Центр крові нового зразка. Завдяки вкладеним інвесторами коштам – а це понад 3 млн. доларів США, Сумщина має унікальний для України сучасний заклад, яким вона беззаперечно може пишатися. у тому вигляді, який він має сьогодні.

– Відкриття заводу у Білій Церкві – це, в першу чергу, забезпечення внутрішніх потреб країни у препаратах крові, тому це виробництво є важливим і необхідним для українців, що мають тяжкі захворювання, – наголосив Володимир Токар. – Новий завод – нові можливості і масштабні перспективи для нашої держави.

Костянтин Єфименко щиро вітав і мера донорської столиці Олександра Лисенка, наголосивши, що такими, як Суми, мають стати всі українські міста. Адже лише у нас про донорів турбуються на місцевому рівні, надаючи їм пільги та підтримуючи донорські організації, проекти, акції.

– На цьому заході я зрозумів – про Суми знає вся Україна, – каже Олександр Лисенко. – Ми не просто самі для себе розвиваємо донорський рух, проводимо масштабні заходи, впроваджуємо міські програми – це все служить зразком для інших міст, де на сьогодні про таке лише мріють. Це дуже приємно і відповідально.

 “Захоплююсь, що надсучасні технології з’явилися у нас в Україні”

Особливо цікавою і пізнавальною подія стала для фахівців.
 – Я приємно здивований і неабияк вражений – розмахом, перспективами, новими можливостями, – говорить головний лікар Сумської обласної клінічної лікарні, депутат Сумської обласної ради Володимир Горох. – Отримав задоволення як фахівець, як головний лікар, котрий очолює заклад, де використовується багато компонентів крові, заготовлених у СОЦСК. Захоплююсь, що надсучасні технології з’явилися у нас в Україні. Ми вже в ряду держав, які успішно вирішують питання виробництва ефективних лікарських препаратів, і посідаємо гідне місце, виробляючи імуноглобулін та інші складні ліки з плазми крові.

Захід дуже потужний по організації, по складу делегацій – було багато представництв інших країн, що вже говорить про те, що іноземці зацікавлені в співпраці. У нас небагато підприємств фармацевтичної галузі, які можуть заявити про себе на європейському рівні. Головне, що це – нові можливості для пацієнтів, медиків, користувачів – у тому числі закордонних. Я відчуваю гордість і за нашу державу, і за Суми, які є вагомою частиною цього складного виробничого процесу.

«Достойна альтернатива імпортним лікам»

– Завод дуже сучасний, модернізований, все механізовано так, що людський фактор майже не задіяний. Його будуть повністю обслуговувати 160 працівників, – ділиться враженнями депутат Сумської обласної ради Андрій Кисіль. – Як донорові, який часто здає плазму, мені було дуже цікаво дізнатись і побачити, як саме вона перетворюватиметься на ліки для хворих. Дивлячись на це виробництво, впевнюєшся, що українські ліки, вироблені на ньому, будуть незмінно високої якості, тож стануть достойною альтернативою імпортним препаратам. При цьому набагато доступніші за ціною – а значить, у виграші залишаться, передусім, наші люди, українські пацієнти.

 Ще на відкритті заводу я зрозумів, як пощастило Сумам. З донорами, з ентузіастами донорського руху, які завжди готові прийти на допомогу. З радістю слухав захоплюючі зізнання на адресу нашого центру служби крові, його професійного колективу. У нас у Сумах донорство – це як національна ідея, з певним глибоким життєдайним змістом. Хай так буде і надалі!

“Ми будуємо історію нашої держави”

Координатор донорського руху СОЦСК Олена Геренко впевнена: сумчани відіграють неабияку роль в історії створення заводу, адже вони вибудували дієвий механізм розвитку донорського руху, а СОЦСК взяв на себе місію виховувати донорську культуру. Тепер цей досвід має розповсюджуватися по всій Україні якомога швидше:

– Наша країна має деякі об’єкти, які можна назвати найкращими, винятковими у світі. Серед них – і СОЦСК, і новостворений завод-фракціонатор. Ми будуємо історію нашої держави конкретними і вельми корисними справами. Я пишаюся цим новим надбанням України і впевнена, що дане суперінноваційне виробництво рятуватиме життя: в першу чергу – українців, а потім уже жителів інших країн світу. Ще це – можливість заявити про нашу країну не як про джерело дешевої робочої сили та природних ресурсів, а як про країну наукову, що впроваджує найсучасніші технології, розвиває фармацевтику, невпинно рухається вперед.