ОЛЕКСІЙ КАЛЮЖНИЙ: «ДОПОМОГА ДІТЯМ ВЗАГАЛІ НЕ ПОВИННА ОБГОВОРЮВАТИСЯ»!

13 Травня 2021

Головна Новини Загальні новини

12 травня наші активні донори і гарні друзі – патрульна поліція Сумської області – святкують свою першу дату – 5 років з дня початку роботи. За цей час у колективі виник розвинений донорський рух, до якого долучилися багато патрульних. Вони регулярно здають компоненти крові на благодійній основі – як правило, для онкохворих дітей.
Серед постійних донорів у поліцейській формі – і керівник УПП в Сумській області, майор поліції Олексій Калюжний, який власним прикладом показує своїм підлеглим, що життя та здоров’я людей – це найвища цінність для працівника поліції. Ми мали можливість поспілкуватися з Олексієм Олексійовичем під час чергової донації.
– Скажіть будь ласка, коли ви стали донором? І яким був шлях від першої донації до регулярних акцій?
– Це було в 2010 році. Тоді онкохворим дітям терміново потрібна була кров, ми разом з колегами пішли на першу донацію. Потім час від часу здавав компоненти крові, коли в них була необхідність. А вже в патрульній поліції благодійні акції організовували стабільно, залучаючи особовий склад до допомоги дітям.
– Що особисто для вас означає донорство?
– Це можливість комусь допомогти.
– Ви завжди як керівник сприяєте розвитку донорського руху серед своїх підлеглих, чому?
– Люди мають розуміти, що допомагати громадянам потрібно не лише на службі, а і в звичайному, домашньому житті. Як правило, компонентів крові потребують ті люди, що знаходяться в гострому кризовому стані, тому потрібно, щоб вони були доступні завжди. А так – співробітники самі звертаються до постійних донорів, цікавляться, як долучитися. А ми іноді дізнаємося про нових донорів, вже коли вони приносять довідки, щоб отримати додаткові дні до відпустки.
– Ви допомагаєте онкохворим дітям не лише як донори…
– Так, з відділенням онкогематології обласної дитячої лікарні у нас є постійна співпраця, ми допомагаємо не лише компонентами крові, а й беремо участь у заходах, купуємо гостинці та подарунки. Я переконаний, що допомога дітям взагалі не повинна обговорюватися, її необхідність зрозуміла кожній людині, так само, як і потреба в донорстві.