Працюємо на благо донорів і реципієнтів

15 Січня 2018

Головна Новини Загальні новини

Сумський обласний центр служби крові постійно рухається вперед. Головне завдання закладу – це створення для донорів комфортних і безпечних умов здачі крові, а також забезпечення реципієнтів якісними препаратами крові найвищого рівня безпеки. СОЦСК – посередник між донорами і реципієнтами. Тому, підводячи підсумки минулого року, ми поцікавилися думкою представників цих категорій населення: яке у них склалося враження про СОЦСК і співпрацю з ним?
– Коли приходиш на донацію, потрапляєш у атмосферу доброзичливості і комфорту, – каже постійний донор СОЦСК Ірина Совенко. Ірина здає кров не одна – донорами є вся її сім’я, крім маленької донечки, а також друзі і знайомі з протестантських церков м.Суми. Тому Ірина відзначає всі зміни і новації в роботі з донорами. – Все продумано, щоб донор міг не лише поділитися своєю кров’ю, але і відчути, наскільки важливе його самопочуття і комфорт при здачі крові. Привітний персонал старається зробити процедуру максимально безболісною, робить все, щоб після здачі крові донор міг піти з гарним самопочуттям. Тому сюди справді хочеться повертатися знову.

Оксана Смольнікова – голова громадської організації «Батьки онкохворих дітей». Серед усіх питань, якими займається організація, важливе місце займає сприяння забезпеченню онкохворих дітей безкоштовними препаратами крові. А ще – комунікація між СОЦСК, донорами та маленькими реципієнтами і їх батьками:
– На відміну від інших областей, на Сумщині батьки ніколи не шукають і не оплачують донорів для хворих дітей – цим займається лише СОЦСК. Така організація роботи дає можливість батькам займатися вирішенням інших питань, не турбуючись про препарати крові і не беручи на себе додатковий фінансовий тягар. Це дуже важлива частина процесу лікування. А ще взаємодія з Центром дає можливість дітям з онкологічним діагнозом та їх батьками творчо самореалізуватися, розширити коло компетенцій та придбати нових друзів. У минулому році нам вдалося реалізувати творчий проект «Радійте життю» у вигляді новорічних привітань для донорів, зустрічей з донорами, екскурсії по СОЦСК.
Діти та батьки, які познайомилися з технологічними процесами Центру, були приємно вражені сучасним обладнанням, можливостями протиінфекційного захисту компонентів крові, організацїї роботи з донорами. Вони, як ніхто, розуміють важливість безпеки компонентів крові – і вперше побачивши, як саме вона забезпечується, отримали якнайкращі враження. Позитивно-емоційний шлейф ще довго супроводжував спогади у розмовах про екскурсію по СОЦСК. А ще пацієнтам відділення гематології та онкології обласної дитячої лікарні дуже сподобалися новорічні вітання від СОЦСК із солодкими подарунками та виступами вихованців обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Сподіваємося в наступному році продовжити співпрацю з СОЦСК у всіх напрямках – адже вона сприяє одужанню дітей.

Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.
Світлина від Сумський обласний центр служби крові.